Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Otthoni kisérleteket szeretnék...

Otthoni kisérleteket szeretnék csinálni (kémia). Valami jó ötlet?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Hajrá!
2010. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
48%

Ez elég tág...


De mondok egy pár egyszerűt.

Poliszacharid vízoldékonyságénak megvizsgálása...

-> Egy pohár vízbe önts élesztőt :D

2010. szept. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
73%
Ja igen írtam h egy párat... mindjárt csak megcsinálom előbb a Német leckét :D
2010. szept. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szódabikarbónára önts ecetet. :')
2010. szept. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
vasszöget oldj fel sósavban, majd kristályosítsd ki a terméket
2010. szept. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nagyon belegázoltál a lelkembe, mert anno, 14-18 éves korom között otthon kisérleteztem rengeteget. A "receptkönyvem" Pais István Kémiai Előadási Kisérletek c. műve volt, melyből vagy 150 kisérletet megcsináltam. Azok a régi szép idők... Amikor bementem az Uránia vegyszerboltba a köruton, udvariasan köszöntem és megkérdeztem, hogy "csókolom, kaphatnék egy kis fém nátriumot (petróleum alatt? Meg 250 g cc. kénsavat, meg egy kis üveg higanyt, meg nátrium hidroxidot, meg..." És adtak! Előtte szigorúan megkérdezték, hogy "..de biztos tudod, hogy hogyan kell ezeket használni! Hát persze! Én ne tudnám!!" - feleltem és már szállítottam is haza ezeket az életveszélyes vegyszereket a villamoson. Ma az eladót, a szüleimet lecsuknák, engem meg javítóba küldenének miatta! De hogy az egyetem első évében nekem volt az évfolyamon a legnagyobb anyagismeretem, az is biztos!

Te kedves jövendő vegyész kollega, böngéssz az interneten, találsz ott bőven ötleteket (pláne, ha tudsz egy kicsit angolul)! De fel ne robbanj!

2010. szept. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kaphatnék egy kis fém nátriumot (petróleum alatt? Meg 250 g cc. kénsavat, meg egy kis üveg higanyt, meg nátrium hidroxidot, meg..." És adtak! Előtte szigorúan megkérdezték, hogy "..de biztos tudod, hogy hogyan kell ezeket használni! Hát persze! Én ne tudnám!!" - feleltem és már szállítottam is haza ezeket az életveszélyes vegyszereket a villamoson. Ma az eladót, a szüleimet lecsuknák, engem meg javítóba küldenének miatta!"


Amikor gyerek voltam, tízéves, a játékboltban lehetett kapni 22-es kaliberű rézpatronos riasztópisztolyt. És nem tudok arról hogy valaki is kilötte volna a másik szemét. Ma ilyan korú gyerekek kezébe kerül bármilyen lőszerszám a másik vagy a saját szeme az elsődleges cél.Ja a fejlődés? Back.


A Reanaltól citromsavat akartam venni engedélyt kértek, kérdezem lázuk van?

Amúgy kémiát használd pld háztartási gépek tisztítására pld mosógép kávéfőző vízkőtlenítése.Én a rokonság összes szerkezetét lekezeltem volt olyan mosógép amihez 4,5kg citromsav kellett.

2010. szept. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kálium-permanganát + glicerin = házi vulkán

benzin + apróra reszelt műanyag vonalzó = napalm

2010. szept. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!