Mire használják az elektromos áramot az orvostudományban?
"Ezeken kívül is még számtalan olyan berendezés, műszer, eszköz van, amelyben pl. elektromos motor vagy elektronikus vezérlés van."
Úgy bizony!
Érdemes ezeknek utánanézni! Lásd például a fogászati fúrót, az fmri - t, onkoradiológiát (sugárkezelést), stb - t!
MRI és CT készülékek, lélegeztetőgép, EKG szívmonitor, inkubátor, elektronmikroszkóp, hűtőgép- és hullaház, műtőlámpa, nővérhívó, ultrahangos készülékek, lézeres készülékek, fertőtlenítők, endoszkóp, altatógépek, stb.
Abba gondolj bele, hogy villamosság nélkül egy kórházba belépve mindenhol csorogna a vér, hiszen precíz vágások nélkül csak nagy vérveszteséggel lehet vágásokat készíteni (a hagyományos szike élezéséhez is elektromosság szükséges). Az eldobható orvosi eszközöket - mint ampullák, vértasakok, tápszondák - vagy gyógyszereket szintén csak nagy mennyiségű energiafelhasználással lehet gyártani, ezek nélkül gyakorlatilag maradna a spatula, géz meg gipsz, gyógyszerekből is csak az ami a 20. század előtt volt. Hosszú műtétekre eleve nem lenne lehetőség altatás nélkül, szóval sokkal több lenne a halott, csökkenne a várható élettartam és nőne pl. az amputációk és fertőzések száma. Telefon hiányában a mentősök csengővel rohangálnának a folyósokon, hogy "orvost, orvost" ha sürgősségi beteg érkezik, a COVID és hasonló járványok meg sokkal több áldozattal járnának. Nem véletlenül figyel minden kórház alagsorában egy vagy akár több tartalék diesel generátor áramszünet idejére.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!