Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetséges?

Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Mi szükséges a szingularitáshoz, mesterséges inteligánciához? Mi az ami ma még nem adott ?


2. Ez a Moore törvény is mi? Mi az hogy 18 havonta megduplázodik az integrált áramkörökben a tranzisztorok száma ?


Erről a témáról se nem tudok még, de kíváncsi lennék, miért nem lehet mondjuk nem 2x hanem 4x ?


2022. nov. 16. 07:36
1 2
 1/13 Kólauborkával ***** válasza:
93%

Az csak egy időben volt igaz, szerintem ma már nem, mert kezdjük elérni azt a méretet, aminél kisebb tranzisztort nem fogunk tudni csinálni. Tudtommal ez ma már nem igaz.

A szingularitás csak az általunk ismert fizikai törvények határát jelenti, magyarul: a szingularitás az ismeretlen törvények, működések halmaza.

Mesterséges intelligencia már van. Emberszimulátor még nincs.

2022. nov. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nos, akkor olyan mikor lesz, hogy az önfejlesztő AI jön létre, ami tanul a hibáiból, kijavítja, és aztán jobban csinál. Elvileg 1 HÉT alatt tanul annyit mint az ember 20 ezer év alatt tanulna. Aztán ez exponenciálisan nő… A kérdés az, hogy ez a fajta rendszernek mi még az akadálya, ami miatt nem jött létre?
2022. nov. 16. 10:17
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
A technológiai szingularitás létrejötte kozmikus törvényszerőség - pontosan ahogy annak idején a biológiai élet megjelenése a Földön. Ahogy tágul és hűl a világegyetem, úgy jelennek meg az anyag egyre szervezettebb és intelligensebb struktúrái!
2022. nov. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Csak úgy ? Tehát ha az Apple, Alphabet, IBM, Qualcomm nem tenne semmit, akkor is eljön az a kor?


De ez a folyamat hogy itt legyen az AI elvileg 8 év(2030.-ra mondják) azután meg tényleg olyan fejlődés lesz hogy csak nézni fogunk?

2022. nov. 16. 11:24
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nos, akkor olyan mikor lesz, hogy az önfejlesztő AI jön létre, ami tanul a hibáiból, kijavítja, és aztán jobban csinál."

most is ez az AI egyik lényege. de még mindig elég hülye az emberhez képest.

2022. nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

13:02


De ez a kérdésem, hogy miért… Mi az oka? Google Assistantel vagy a Sirivel is szoktam bohockodni, de sajnos sok mindenre nem tud válaszolni… Csak távírányítást vagy appokat megnyit, tárcsáz akit kérek vicceket mond, de kb ennyi… miért nem tud kötetlenül kommunikálni?

2022. nov. 16. 14:12
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Ha azt feltelezed, hogy egy általános mesterséges inteligencia tud és akar is fejleszteni egy önmagánál jobbat, ami szintén képes erre, csak jobban, akkor pár generáció után valami felfoghatatlanul inteligens lényt kapunk. Ez a szingularitás amire gondolsz.


De:

-Az ember is egy általános intelligencia, mégis vagy 10000 évig tartott, mire eljutottunk a mai számítógépekig.


-A mesterséges intelligencia se tud a kisujjából kiszopni dolgokat, erőforrások, energia, idő kell neki is a kutatás fejlesztéshez. Meg is kell építeni, amit kitalál.


-Ha tud is fejlődni, ugyanúgy ütközhet fizikai, technológiai korlátokba, amik elakasztják az exponenciális fejlődést.


Ergo lehetséges, de nem valószínű a szingularitás.

2022. nov. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

"… miért nem tud kötetlenül kommunikálni?"


Mert nem egy igazi általános intelligencia, csak egy-két feladatot tud teljesíteni, amire felkészítették.


Ha fejlesztesz egy neurális hálót, ami ki tudja válogatni a cicás és a kutyás képeket, az nem tud csinálni semmit egy papagájjal.

2022. nov. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Psycho ***** válasza:
81%

Moore törvénye a számítógépek kapacitás-növekedésének exponenciális ütemére vonatkozott (ezt jelezte előre). Minél több a tranzisztor, annál erősebb a vas :)

Mivel a nagytöbbség nem akar ház méretű számítógépeket, praktikus okoknál fogva a számítógépek mérete többé-kevésbé ugyanakkora, mint 30 éve.


(most a szuperszámítógépeket ne vegyük ide)


Namármost, hogy lehet elérni, hogy több tranzisztor legyen ugyanakkora helyen? Hát úgy, hogy kicsinyíted a tranzisztort. Pont ezt tették. Az egyre fejlődő technológia segítségével meg tudták oldani.


Igen ám, de pár éve elértek egy limitet. Már a nanométeres nagyságrendeknél járnak a tranzisztorok, de nem lehet lejjebb kicsinyíteni, mert az ilyen kis mérettartományoknál már beütnek a kvantumfizikai jelenségek, és megbízhatatlan lesz a rendszer. Az információ, a bit (1 vagy 0) magától át tud billenni. Ezt nem akarod, ha számítógéped van. Zuhant már le repülőgép ez miatt...



A mai AI átalában egy bizonyos speciális feladatot tud jól megtanulni és kivitelezni. Nem általános intelligencia, mint az emberé, hanem speciális, de abban nagyon jó. Hozhatsz húsz Kasparovot, akkor is megveri az AI, de ugyanez az AI nem tudna kinyitni egy ajtót - nem erre tervezték. A profi ajtókinyitó AI meg nem tudna megverni egy 6 évest sakkban.

2022. nov. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

“ Ha fejlesztesz egy neurális hálót, ami ki tudja válogatni a cicás és a kutyás képeket, az nem tud csinálni semmit egy papagájjal.”


Akkor pl a Google Photos ezért ismeri fel azt is ami se a címkékbe se az oldal leírásában sem szerepel.


Tehát a képről tanul és azt is elősorolja amit én beírom de amúgy az oldalon az a tárgy meg sincs említve

2022. nov. 16. 16:10
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!