Miért van az, hogy az emberre sokkal több betegség leselkedik mint az állatokra?
Maradjunk annyiban, hogy az állatoknak van jóval több betegségük - csak nem annyira feltűnő NEKED.
Mivel az állat a 10 éves élete alatt általában csak 1 komolyabb betegséget kap el, és abba bele is pusztul.
Állatoknál rengeteg betegség van, sőt a felsoroltakból kb mind elő is fordul, csak nincs akkora irodalma + főleg itt Magyarországon, ahol nincsen olyan anyagi háttér, felszerelés, van 1 kutya "agysebész" ezek elég ismeretlen vizek.
Igazából, ami emberben előfordulhat, az állatokban is.
10+ éves kutyák tele vannak időskori problémával, vese vagy máj elégtelenség, fogkő, fogtályogok, emésztőrendszeri problémák stb.
Ízületi kopások ugyanúgy vannak, sőt leggyakrabban már fiatal korban jelentkeznek - csípődiszplázia rengeteg fajtában.
Cukorbetegség, epilepszia, allergiák, daganatok, gennyes méhgyulladás - ezeket majdnem mindent megtalálod 1 nap különböző állatokon egy forgalmasabb rendelőben.
Az emberek az ilyen ragályos nyavalyákat azért kapják el oly gyakrabban, mert
- jobb esetben a kutya oltva van kennelköhögésre, rosszabb esetben nem jár olyan helyre, ahol elkaphatná
- az emberek SŰRŰN élnek, a tömegközlekedési eszközökön kb. egymás szájából vesszük a levegőt, de nem csak erre kell gondolni. Alapból egy 3 tagú család naponta hány emberrel érintkezik közvetlenül és közvetetten és megy haza? És a kutyád, összeszagol max 2 kutyával egy héten.
Aztán vannak olyan betegségek, melyek pedig az embernél nem fordulnak elő, ezért nem is gondol rá az ember.
Szóval egyáltalán nincs kevesebb betegsége az állatoknak, csak az avatatlanok kevéssé szembesülnek vele.
Ha jól emlékszem az adatokra, az állatok körében hetven-egynéhány, míg az emberek esetében csaknem 70 000 betegséget különített el az akadémikus orvoslás. Ezt két oldalról közelíthetjük meg.
1. Miután minden "betegségre" külön gyógyszert talált fel a gyógyszeripar, könnyű belátni, hogy az állatok egészségének megtartása nem ér annyit a gazdának, hogy többet költsön rá, mint magára. Tehát felesleges annyi betegség és annyiféle gyógyszer.
2/a Az ember rég nem azt eszi, amire termett, hanem azt, amit az élelmiszeripar nagy mennyiségben, olcsón elő tud állítani, és drágán el tud adni. Ez néhány évtized alatt hazavágja a bélflórát, s ha az felborul, a mai ismeretek szerint is több tucat betegség (vagyis tünet) formájában manifesztálódik.
2/b Az elhibázott mezőgazdaság miatt a zöldségek, gyümölcsök ásványi anyag- és vitamintartalma mára 70-95%-kal (!!!) csökkent. Az ember tehát mennyiségileg jólétben él, de minőségileg éhezik. Ez nyilvánvalóan hiánybetegségekben mutatkozik meg.
2/c Életmód. Ki ne hallott volna az unalomig szajkózott stressről? Nézzük, mi is az a stressz. Ez egy "harcolj vagy menekülj" állapot, ami arra szolgál, hogy ha találkozol a kardfogú tigrissel, el tudj menekülni, vagy fel tudd venni vele a harcot. Tehát a stressz egy qurva jó dolog... ha csak arra a pár percre érinti az embert, amíg tigris koma hoppon marad. Csakhogy mai ember életében a stressz állandósult. Annyira, hogy a húszas éveinkre mellékvese kifáradás lép fel. Mi is ez?
Ezek a szőlőszemnyi szervecskék a veséd tetején csücsülnek, és a szervezeted üzemanyag tartályaként, életerő tankjaiként funkcionálnak. Csapatban működnek a pajzsmirigyeddel és a többi hormontermő szerveiddel együtt. (Tehát ha az egyik bukik, jellemzően magával rántja a többit is.) 3 fő csapásirány mentén tudod belesodorni magadat abba, hogy kifáradjon és kiégjen ez a tengely és ennek eredményeképpen te pedig krónikusan úgy érezd magad, mint akiből kiszipolyozták az életerőt.
• Az egyik a lelki-és emocionális stressz, aminek a terhei alól a legnehezebb mentesíteni magunkat, és igazából nem is lehetséges a 21. századi világban, amiben élünk, azt viszont igenis meg tudjuk változtatni, ahogyan reagálunk a minket körülvévő stressz forrásokra, és hogyan kezeljük azokat.
• A másik fő ok a vércukor szint egyensúlytalansága, mert amikor helytelen étkezéssel felküldöd a vércukor szintedet az egekbe, akkor hirtelen le is fog esni, és ez a vércukor hullámvasút egy belső, láthatatlan stresszhelyzetet generál a szervezetedben, aminek a hatására kitaláltad melyik szervednek kell lereagálni a helyzetet extra kortizol, vagyis stresszhormon termeléssel? Igen, a mellékveséknek!
• A harmadik hozzájáruló pedig szintén láthatatlanul munkálkodik a háttérben, ez pedig nem más mint a bélrendszer egyensúlytalanságai. Hiszen ha valamilyen diszbiózis vagy krónikus fertőzés ólálkodik a bélrendszerben, az szintén belső, láthatatlan stresszként ró terhet a szervezetre, leterhelve ezzel a mellékvese tengelyt.
Mint láthatjuk, stresszforrásokban nincs hiány, és amíg ez az "üss, vagy fuss" állapot tart, az agyadon, a kar-és lábizmaidon kívül SEMMI nem működik úgy, ahogyan az rendeltetett. Se az emésztés se a hormonháztartás, se az immunrendszer, se a keringés, semmi! Minden csak félgázon pöfög. Ez pedig ezernyi betegség okozója lehet.
És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a tartósan magas kortizolszint, amit a mellékvese termel, riasztja a gyulladáskeltő citokin jelzőmolekulákat, amik bárhol képesek gyulladást produkálni.
Ez a kis a teljesség igénye nélkül készült felsorolás talán rámutat arra, milyen állapotba sodorja az embert, az ún. jólét.
14 ez inkább arról szól, hogy ki mennyi mindent akart "felfedezni" illetve nagyon sok mindent nem is diagnosztizál az állatorvostudomány, mert nem jut el odáig az állat. Embereknél meg eleve sokkal több a genetikai betegség, mivel soha nem voltak ezek szelektálva, úgy mint az állatoknál.
Forrás viszont érdekelne, a hetvenet nagyon keveslem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!