Hol van itt felmelegedés, mikor már szeptemberben fűteni kell?
50-60 éve nem volt ilyen, hogy szinte szeptemberben közepén már fűtenek az emberek, esik az eső mindig, tiszta víz a föld.
Nyáron kicsit meleg volt, de az természetes, aszály volt pár száz évvel ezelőtt is.
De ilyen hideg szeptemberben tartósan még nem.
Akkor még sincs felmelegedés, ahogy kitalálták a tv-ben?
Emlékeztetnék minden további kedves hozzászólót, hogy ez egy egyértelmű csalikérdés. Felesleges a trollok számára adott magyarázat.
Manapság különös tekintetet fordítanak már általános iskolában is a környezeti elemek elmagyarázására. Így megállapítható, hogy annyira senki nem lehet hülye, hogy még annyi magyarázat után se értse.
Tudományos szemszögből kérdezem, munkahelyen se tudtuk ezt megválaszolni.
Hátha itt van olyan aki ért a klímához.
Az elsőnek van igaza.
Részletesen és többször is szerepelt már, hogy a GLOBÁLIS felmelegedés NEM azt jelenti, hogy minden nap és mindenhol meleg lesz... hanem például pont ilyen szélsőséges ingadozásokat hozhat.
Az időjárás eleve változékony, és amúgy nincsen nagyon hideg.
Régebben is előfordult ilyen hideg, de akkor nemes egyszerűséggel nem fűtöttek, hiszen edzett nép vagyunk, nem?
Ez legalább a huszadik ugyanilyen kérdés, én nem csodálom, ha az ember belefárad. Lustaságból én is csak linkelek.
"Bár a globális felmelegedés és a klímaváltozás fogalmát sok esetben szinonimaként használják,[10] a két kifejezés nem ugyanazt takarja; globális felmelegedésnek a felszíni hőmérséklet antropogén hatások miatti globális emelkedését nevezik,[11] míg a klímaváltozás magában foglalja a globális felmelegedést és annak hatásait, következményeit is, például a csapadékkal vagy a légmozgással kapcsolatos változásokat"
"Nagyon sokszor tévesen tesznek egyenlőségjelet a klímaváltozás (magyarosabban éghajlatváltozás) és a globális felmelegedés fogalma közé. Holott a két jelenség összekapcsolódik, de nem fedi teljes mértékben egymást..."
Már ezt is leírtuk:
A meleg hozzánk délnyugatról szokott jönni, a hideg északkeletről.
Régebben ez viszonylag szabályos volt - például az angoloknál gyakrabban volt csütörtökön rossz idő, az pont a hét végére szokott ideérni hozzánk.
Mostanában meg kicsit össze-vissza szaladgálnak a szelek. Ezért aztán többször szélsőséges az időjárás.
Nem akarok poénkodni, de a 60 év teheti, hogy nem emlékszel. Mert volt az elmúlt évtizedben is ilyen, sőt korábban is.
Ezen túl, az időjárás egy folyamat és nincsenek olyan szabályai, hogy mikor milyen hőmérséklet lehet egyszer egyszer. Volt már augusztusban fagy és novemberben 30 fok közelében. És? Ettől még az augusztus meleg, a november hideg.
"60 éves leszek nemsokára, de még gyerekkoromból sem emlékszem ilyenre, hogy szeptember közepén fűteni kellett volna."
Idősebb korban az ember érzékenyebb a hűvösre, romlik a vérkeringés, stb.
Amúgy régebben korábban jött az ősz, valójában az a furcsa, hogy most szeptember elején nem kell még kardigánt húzni. Most hűvösebb van talán, mint ami a sok évtizedes átlag, de a globális felmelegedést már előttem leírták, hogy mi. Ne tévesszen meg senkit, hogy benne van a "melegedés" szó. A nyári hőség sem azonos vele, hanem annak egy következménye. (Globális felmelegedés --> klímaváltozás.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!