Miért kísérleteznek műanyagevő baktériumokkal? Ez teljes hülyeség, a baktérium nem tud nem kiszabadulni ipari méretekben. Gombákkal vagy gilisztákkal kéne kísérletezzenek legfeljebb, de baktérium mégis miért?
"hogy ott bomlik le ahol semmi haszna nem lesz."
Otta valószínűleg le sem bomlik. (Legalábbis nem egy hamar.) Ezek a biológiailag lebomló műanyagok nem úgy működnek, hogy eldobod, aztán jól lebomlik, hanem erre is specifikus bioreaktorok vannak. Úgyhogy nagyon máshova sem érdemes dobni (hacsak nem gyűjtik külön).
Ez szép, csak a műanyag hulladék csak egy töredékét hasznosítják újra. A cikkben is leírják, hogy a műanyagok a hagyományos eljárásokkal kb. 3-4 alkalommal használhatók újra, utána már túl töredezettek a polimer láncok. Sőt, arról is írnak, hogy a baktériumok segítségével történő eljárások sokkal hatékonyabbá tehetik az újrafelhasználást is.
De ebben a cikkben is írnak erről (az általad linkelt cikkről érhető el):
"Bizonyos műanyagfajtáknál, amikor 20%-nál több műanyagot kevernek az új műanyaghoz, a szerkezeti tulajdonságok megváltoznak, ennek következményeként pedig elkezdhet repedezni az anyag."
"Sokként ért, amikor rájöttem, hogy ennek még a töredékét sem hasznosítják újra. A koncepció, hogy a műanyagokat próbáljuk meg a természetbe beintegrálni, vagy próbáljuk meg őket biodegradálni, ahogy bármilyen természetes anyagot."
Abban meg igazad van, hogy nagyon fontos lenne a természetben levő műanyagot lebontani. De nagyon érdekelne, erre milyen javaslatod van a bakteriális megoldás helyett?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!