Elképzelhető, hogy a természettudomány már régen elveszítette a valódi tekintélyét, és ma már inkább vallás a hétköznapi ember számára?
Az átlag ember nem ért a tudományokhoz, ezt nagyon egyszerűen le lehet ellenőrizni. Ha megkérdeznénk az utca emberétől, hogy milyen elemi részecskék vannak az atommagban, minek a rövidítése a DNS, vagy mondja meg, hogy a Tiktaalik milyen fajokat kapcsol össze, nem tudna rá felelni. Tudna viszont felelni a legújabb celeb hírekkel kapcsolatos kérdésekre, vagy arra, hogy ki nyerte a legutóbb a BL döntőt.
Azt viszont ők is tudják, hogy a tudomány valami nagyon klassz dolog, így gondolkodás nélkül hitelt adnak nekik. Ha azt olvassák a bulvármédiában, hogy "brit tudósok bebizonyították, hogy..." akkor a hétköznapi ember elhiszi. Ebben a felállásban a tudós a pap, akinél a megkérdőjelezhetetlen igazság, a hétköznapi ember pedig a hívő, aki elhiszi, amit a tudós mond.
Ide jutott volna a természettudomány?
Az átlagembernek nem is kell értenie a tudományhoz, más a feladata. Azonban az már baj, ha közöttük kevés a tudós, ráadásul nincs tekintélye. Az az ország anyagi és szellemi szegénységét mutatja. És egy csoport akkor fordul valláshoz, ha önmaga erejéből nem lát kiutat ebből. De ez is összetett, mert ha emiatt a vallás megerősödik, az azt jelenti, hogy a szervezete is megerősödik, és a vezetői tesznek róla, hogy ez a hatalom ne csökkenjen. Amíg a népesség anyagi és szellemi helyzete rossz, eredményesen. Ha valami oknál fogva javul, az eredményesség csökken, végső soron el is enyészhet.
De nagyon nem szabad keverni mindezeket az egyén és egy népesség összefüggésében. Az emberek nagyon különbözők lehetőségeikben, tehát a vallás nem fog soha eltűnni, és nem is lenne jó, ha eltűnne, mert nagyon fontos szerepe van. Azonban a vallás mindenképpen az emberek magánéltének, szellemiségének része, ezért hiba, ha ez közszerppé válik. Minél inkább belefolyik az állami feladatok intézésébe, annál nagyobb hiba, mert sokan fogják félreérteni. A szerepek összecserélése pedig mindig a hatékonyság rovására megy. Itt konkrétan az emberi boldogság, jóllét rovására.
Valóban ma már lehetetlen, hogy valaki polihisztor legyen és vannak kevésbé művelt, vagy a tudományok iránt alig érdeklődő emberek, de különösen a nyugati világban, de valójában mindenhol, még sosem voltak ennyire iskolázottak az emberek.
Kétségen kívül vannak 'észbontóan' tudatlanok is, ezek többsége meg is elégszik valamely vallás kínálta primitív és teljesen légből kapott magyarázattal.
Teljesen képben még a konkrétan a természettudománnyal foglalkozók sem lehetnek olyasmivel, ami nem a szakterületük, de megnyugtató az a tudat, hogy a tudományos módszertan igényli a kompetens bizonyítást és ugye hinni, meg elhinni az két dolog, mert ha esetleg mégis kiderülne valami olyan tévedés - amit maga a természettudomány tár fel, - akkor sincs semmi probléma, mert az ember nem ragaszkodik ahhoz, ami korrekcióra szorult.
A tudományt kiiísmerték. Folyamatosan leégették maguk. Az összeragasztgatott álltai csontokkal, hogy az evolúciót bizonyítsák, a gravitációs hullámok félre kimutatásával a 40-es években, a fénysebesség túllépésével, a hipersebességű neutrínó, a rádiumnak tulajdonított életelixír hatás, az atombomba, nukleáris reaktorok félretervezése, gyógyszerlobbi a pénzért,covidban elhangzott egymásnak szöges ellentét magyarázataival az emberkísérletekkel stb stb
Senki emberfia nem hisz a tudósoknak....
#5
Nem tudom, mire akarsz célozni, de a természettudomány még a mai napig hitelesebb, mint például a kereszténység, ami egyértelműen egy téveszme.
Az evolúció meg tény, bármikor meg lehet figyelni, kicsiben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!