Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Mars után mi a legjobb...

A Mars után mi a legjobb terraformálási célpont, akár hold?

Figyelt kérdés

2022. júl. 4. 21:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
24%

"nem hiába nincs légköre"

Még egyszer: nagyjából 100000 évig OTT MARADNA. A Marson jóval tovább.

Lehet lepontozni kreténeknek - de mégis: miért tűnne el gyorsan?

Ja, hogy lógott az összes fizika óráról...

és aki képes lenne egy ilyen légkört létrehozni, az fenntartani is képes lenne.

2022. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A Jupiter okozta sugárzás a Galilei holdak felszínén:

Io: 3600 rem/day

Europa: 540 rem/day

Ganymede: 8 rem/day

Callisto: 0.01 rem/day (0.0001 sievert/day)

(You need about 100 rem in a short period to suffer radiation illness. Average annual doses on Earth are equal to about 50 days on Callisto.)

[link]

[link]


"On average, Americans receive a radiation dose of about 0.62 rem (620 millirem) each year." (Évente!)

[link]

2022. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%
#10 arra a születésszabályozás a legegyszerűbb módszer, nem egy másik bolygó kolonizálása...
2022. júl. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%
Sok problémára van "egyszerű" módszer, mégis börtön jár érte. :)
2022. júl. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%
A Ceres szerintem, melegebb mint a Mars, van rajta víz, na de amire a természet nem volt képes milliárd évek alatt azt majd mi atombombával se oldjuk meg, sok vihorászó marsutazásjelölt másod éves egyetemista butaságai ezek, Verne Gyulának eredetibb ötletei voltak.
2022. júl. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 kori80 ***** válasza:
92%

Mire eljutunk arra a pontra fajként, hogy képesek legyünk égitestek felszínét megváltoztatni addigra maga az emberiség és a társadalmunk is sokat fog alakulni.

Sokszor a következő 10-20 évre is nehéz előrejelezni például a technika alakulását. A számítástechnika, AI, ipar4.0, géntechnológia fejlődésével pedig egyre nehezebb.


Csak néhány gondolat, hogy mitől lehet nehéz ez a kérdés:

- Lehet nem is kell(!) majd terraformálni égitesteket, az ember a saját génjeit alakítja majd a helyi körülményekhez.


- Lehet annyira egybeolvad ember és gép, hogy teljesen gépesített szervezettel bárhol el tudunk majd éldegélni.


- Lehet, hogy egy idő után mindenki "remote" meg "home office" módon fogja élni az életét, csak kiküldünk gépeket mindenhová és VR-ban nézzük az eseményeket. Ez hasonló az előzőhöz, ha mindenhová gépekkel megyünk minek terraformálni? Ugyanez mégjobban túltolt "hard sci-fi"-vel: gépesített avatárokkal megyünk mindenhová, aztán a nap/hónap/év végén letöltjük a fejünkbe a megélt eseményeket.


- Lehet valami bolygóközi Kelet-indiai társaság (remélem nem a SpaceX) 200 év múlva úgy dönt, hogy magasról letolja az embereket és semmit nem terraformál nekik, csak iparosít terüleleteket.


- Az is lehet viszont, hogy kitalálunk valami baktériumot, ami exponenciálisan felzabálja a Vénusz légkörét és "carbon sequestering"-gel szilárddá alakítja úgy 20 év alatt.


Ez eddig mind nonszensz, de legalább látszik mennyi minden történhet akárcsak az első terraformálásig.

Ha tágabb értelemben vesszük a terraformálást (mondjuk a felszín teljes részét emberi kezelés alá vesszük), akkor én előbb látom a Hold iparosítását egy lehetséges első lépésnek, mint bármely más bolygóét.

Utóbbiban már most kezd gazdasági haszon látszódni: a felszín hasznos fém-oxidokból áll, hetekig tartó zavartalan napenergia (időjárási problémák nélkül) áll rendelkezésre, űrutazás szempontjából pedig tökéletes elosztópont a Naprendszer minden területére, főként a Föld köré.

2022. júl. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

11-es, egyetlen cikket találtam erről. Eszerint a 100 ezer év inkább pár ezer. De amíg nem lesz elég vastag a légkör, addig a gázok szökése inkább napokban mérhető. A kialakult légkör szintentartásához pedig napi 10000 t gázt kellene kibocsátani. A légkör felépítése során ez gondolom sokkal sokkal több.


[link]

2022. júl. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

A holdakat nem igen tudnánk terraformálni tekintve hogy a hold az egyik legnagyobb a naprendszerbe sőt szinte a legnagyobb méretű hold így a Szaturnusz, Jupiter kisebb holdjain sem fog megmaradni szóval abban a szerencsétlen helyzetbe vagyunk hogy 2 kőzet bolygó van az élhető zónába az egyik a föld a másik a Mars a többi vagy túl forró vagy túl hideg vagy éppen egy gázóriás.


Ha csak nem szül valaki egy bolygót a Mars és a Jupiter közé a kisbolygó övből akkor csak a Mars maradt

2022. szept. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 kretens ***** válasza:
16%
Igazából az lenne a legjobb ha a jupiter holdjai közelebb keringenének a naphoz.Például a gamünédészt és a callistót befogná a vénusz az iot-meg a mars.Na az úgy már érdekes lenne.A gamünédésznek és a callistónak van mágneses mezeje bár kisebb mint a földnek de a semminél ez is több.Mivel közelebb lennének a naphoz már pár év elteltével kialakulna egy vékony légkör.Ezután már gyorsabb lenne minden.Béldául vegyi reaktorok telepitése a felszinükre melyek a talajból légnemü gázokat termelnének.Persze ezeknek a holdaknak a pályamodositása jelenlegi tudásunk szerint lehetetlen.A marsal kapcsolatban egy próbát viszont megérne és nem lehetetlen például a belső magját aktivabbá tenni hogy legyen mágneses mezeje egy kis külső segitséggel.A marsi grand kanyon legmélyebb pontjain cár bombákkal lehetne egy próbát tenni.A cár bomba mely egy hidrogénbomba volt hatóereje pedig ötven megatonna.Több hullámban ilyen bombák felrobbantása adhat egy olyan szejzmikus ütést a mars magjának hogy aktivabbá váljon és a mars forgása is gyorsulhatna valamennyit.Ha ez működne akkor a déli és északi jégsapkák felett is lehetne robbantani hogy kiolvasszanak egy bizonyos mennyiséget és ha a mars léköre ezáltal dúsulna akkor már beindulna egy öngerjesztő folyamat.
2023. máj. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!