A majmoktól származunk akkor nagy majmoknak miért kicsi és vékony a kukiuk ha az emberé nagy és vastag?
Nem tudom pontosan de az elterő párkapcsolatokban lehet a válasz.
Az emberre eredendően időszakos monogám kapcsolat jellemző, ahhol szexnek a kötödés megerösitese is a célja az utod nemzesen tul.
A him gorrila háremet tart. A csimpánz es orángután nöstény es him se marad együtt a szex után.
Nem szarmazunk a majmoktol.
Amugy a csimpanzoknak peldaul 8 centi koruli (merev allapotban), ami az emberi aranyokat kozeliti.
A valasz egyebkent nem egyertelmu, es az emberek kozott is oriasi kulonbsegek vannak.
Bakker, te is majom vagy???
Kukiuk, kukia...agyam elszáll.
kukijuk
kukija
!!!!!!
Komolyra váltva van azért érdekessége a kérdésnek.
Talán az lehet az oka, hogy a pénisz nyúlásának is vannak korlátai, Vagyis a nagy méret lankadt állapotában is nagyobb, mint az eleve kisebb.
Viszont ez sérülékenyebb is, így feltehetően kialakul egy optimális méret, amely már elég nagy, hogy feladatát betöltse, de nincs akkora, hogy nagyon kilógjon és a környezet károsításának ki legyen téve.
Az embernél lehet ez akár kulturális tényező, mert már az ősember, sőt, az előember is készített magának valamiféle ruházatot, állatbőröket aggatott magára, így például nem fagyott le hideg időben, vagy kevésbé volt sérülékeny az érzékeny testrész, ezzel fokozatosan növekedhetett tíz, vagy százezer évek alatt.
Az afrikai meleg klíma is hozzájárulhatott, hogy a négereknek kifejezetten nagy szerszámuk keletkezett, mert vannak annak előnyei, az északibb embereknek meg különösen télen talán a kisebb volt az előnyösebb.
Mert nincs nagyobbra szükségük. A gorilla poligám faj, a hímek közötti verseny a termettel, testi fölénnyel dől el, a nőstények jellemzően egy hímmel közösülnek.
Az emberi faj promiszkuis, a nőstények a legközelebbi rokonfajok esetében rövid időn belül akár több hímmel is közösülnek. Vélhetően ezért nem a hasüregben találhatók a herék, és ezért nagy viszonylag a hímvessző, mert mind a pénisz hossza, mind a hímivarsejtek száma az egyed versenyképességének fokmérői (ez nyilván a jelenlegi modern környezetben nem annyira játszik). Az szaporodik, akinek hamarabb beér a kisfickója, és hát tudjuk, hogy működik az evolúció.
A gorillák esetében erre nincs szükség, hiszen a "hárem" egy hímhez tartozik, kevesebb hímivarsejttel is rendelkeznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!