Pont ezt jelenti a mondás is, hogy valami teljesen váratlanul ér. :)
Ha derült az ég, akkor eszedbe nem jutna, hogy beléd csap a villám.
2022. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
Keletkezni nem keletkezhet, viszont lecsaphat "derült égből".
Bár a legtöbb villám vagy a zivatarfelhő különböző részei, vagy a felhő alsó része és a felszín között csapkod, időnként a zivatarfelhő 8-12 km magasan levő (gyakran üllőszerűen szétterjedő) felső részéből is lecsaphat a felszínre villám. És megeshet, hogy elég nagy "kanyarral" kezdi az útját, és a felhőtől messzebb csap le, olyan helyen, ahol az emberek feje fölött derült ég van, pl.:
Hogy még cifrább legyen a dolog: ahhoz, hogy a zivatarfelhő teteje és a felszín között kisülés jöjjön létre, a szokványosnál is jóval nagyobb feszültség szükséges, így egyúttal ezek a legerősebb lecsapó villámok.
2022. jún. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Ritkán mondjuk 100-szor ritkábban, de szárazabb levegőben és minimális légmozgásnál is összegyülhet annyi töltés a levegőben, hogy egyszercsak kisül. De lehet, hogy a villám, viharból, 20-30 kilométerről indult, és egy viharmentes területre csapott be.
2022. jún. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
Szárazvillám létező jelenség.
2022. jún. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
#3 Ehhez valami megbízható anyagot kérnénk. Mert legjobb ismereteim szerint igencsak hasracsapásnak tűnik ez a semmiből felhalmozódó és kisülő légköri töltés.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!