Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem idegesít titeket, hogy az...

Nem idegesít titeket, hogy az átlagemberek ennyire műveletlenek a természettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. az állatokra. A legtöbb ember a kutyáján és a mcsakáján kívül alig ismer bármilyen állatot. Míg egy vidéki ember a hangjáról megmondja, hogy éppen milyen madár dalol a kertjében, a városi ember még a szarkát sem ismeri, nemhogy a madárhangokat. A legtöbben marhára meglepődnek, ha megtudják, hogy a környéken este teszem azt, nyest mászkál vagy borzot látnak. Mindenki, ha meglát egy kaszáspókot a sarokban, körberohanja a házat, hogy "úristen, meg fog csípni", vagy azt hiszi egy madárpókról, hogy halálosan mérgező és embert vacsorázik. Vagy amikor mindenre, ami 4 centinél kisebb és négynél több lába van, következetesen a "bogár" szót használják... ennél már csak azt szeretem jobban, amikor egy magát okosnak képzelő letorkolja az ilyet, hogy "az nem bogár, hanem rovar!". Ez kb. azzal egyenértkű, mintha valaki azt mondaná "nem varjúféle, hanem madár." Vagy az állatok viselkedésével kapcsolatban például: aki azt hiszi, hogy az állatok "gonoszak" és az ember után járnak... attól, hogy van egy skorpió, ami potenciálisan megölhet egy embert, attól még nem fogja megtámadni, mi haszna is lenne belőle? Vagy amikor meglátják, hogy egy mókus mogyorót dug el és mondják, hogy "Mennyi esze van!". Esze? Minden állatnak kifejlődött valamilyen túlélési mechanizmusa, csak ki kellene nyitni a szemünket, hogy a csodáikat észrevegyük.

Idegesít az is, hogy nem tisztelik az állatokat, nem látják az erejét, a ritkaságát, a csodáját sok állatnak.

De igaz ez másra is, növényeket sem ismerünk, a gombákhoz se értenek a legtöbben. Mesterséges gyógyszereket szedünk, amikor a természet gyakorlatilag mindenre kínál gyógymódot. És a saját hazánk élővilágát annyira nem ismerjük; hogy mást ne mondjak, ha madarak tartására kerül sor, mindenki papagájt akar. Miért? Itt van a mi hazai madarunk a szajkó, intelligensebb, mint egy papagáj, és ugyanúgy megtanul "beszélni". Miért nem ezt népszerűsítjük?


Engem nagyon irritál, hogy ennyire beszűkült, városban lakó fajjá váltunk, ami a saját hülyeségeiben mélyed el, kiemel pár idiótát, elkezdi "sztárnak" hívni őket, elképzelt világokban él, amit a TV és a számítógép ad meg neki, és semmit nem tud arról a közegről, amiben él. Szerintetek mennyi ideig maradnának legtöbben életben a természetben? Hisz még egy ehető meg egy mérgező gombát se bírnak a legtöbben megkülönböztetni! Akármelyik őrségi idős bácsi, vagy egyszerű parasztember ismer egy csomót.

Mit gondoltok?


2010. szept. 18. 22:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Hogy a gyereket nem érdekli a természet, az szerintem nem az ő szegénységi bizonyítványa, hanem a szüleié.

Ha a szülő kiviszi a természetbe,eljár vele horgászni...,akkor az fogja érdekelni a gyereket.

Viszont ha leülteti a tv elé, hogy ne legyen vele gondja, -majd a rajzfilm, és a többi műsor leköti-, akkor az fogja érdekelni.

2010. szept. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

És ez sajnos nem kamu kérdés. Komolyan nem tudja mi van a városán kívül. Pedig ez még nem is biológia, kémia természet vagy akármilyen más tudományhoz tartozó ismerettséget kívánó dolog. És úgy gondolom, hogy itt is a szülők a ludasak.

2010. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

15:06

Nem szoktam ilyen lazán használni ezt a szót, de erről az a véleményem hogy g3ci durvaaa:O Meg az a 22éves egyetemista... döbbenetes.


Amúgy tegnap olvastam egy angol idézetet "know your role and shut up" vagy valahogy így volt, magyarul így hangzik jól: Tedd amihez értesz és kussolj. Persze azért kell némi alapműveltség, de érdekes dolgokat kilehet szedni ebből a rövid idézetből, engem elgondolkodtatott:)

2010. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!