Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem idegesít titeket, hogy az...

Nem idegesít titeket, hogy az átlagemberek ennyire műveletlenek a természettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. az állatokra. A legtöbb ember a kutyáján és a mcsakáján kívül alig ismer bármilyen állatot. Míg egy vidéki ember a hangjáról megmondja, hogy éppen milyen madár dalol a kertjében, a városi ember még a szarkát sem ismeri, nemhogy a madárhangokat. A legtöbben marhára meglepődnek, ha megtudják, hogy a környéken este teszem azt, nyest mászkál vagy borzot látnak. Mindenki, ha meglát egy kaszáspókot a sarokban, körberohanja a házat, hogy "úristen, meg fog csípni", vagy azt hiszi egy madárpókról, hogy halálosan mérgező és embert vacsorázik. Vagy amikor mindenre, ami 4 centinél kisebb és négynél több lába van, következetesen a "bogár" szót használják... ennél már csak azt szeretem jobban, amikor egy magát okosnak képzelő letorkolja az ilyet, hogy "az nem bogár, hanem rovar!". Ez kb. azzal egyenértkű, mintha valaki azt mondaná "nem varjúféle, hanem madár." Vagy az állatok viselkedésével kapcsolatban például: aki azt hiszi, hogy az állatok "gonoszak" és az ember után járnak... attól, hogy van egy skorpió, ami potenciálisan megölhet egy embert, attól még nem fogja megtámadni, mi haszna is lenne belőle? Vagy amikor meglátják, hogy egy mókus mogyorót dug el és mondják, hogy "Mennyi esze van!". Esze? Minden állatnak kifejlődött valamilyen túlélési mechanizmusa, csak ki kellene nyitni a szemünket, hogy a csodáikat észrevegyük.

Idegesít az is, hogy nem tisztelik az állatokat, nem látják az erejét, a ritkaságát, a csodáját sok állatnak.

De igaz ez másra is, növényeket sem ismerünk, a gombákhoz se értenek a legtöbben. Mesterséges gyógyszereket szedünk, amikor a természet gyakorlatilag mindenre kínál gyógymódot. És a saját hazánk élővilágát annyira nem ismerjük; hogy mást ne mondjak, ha madarak tartására kerül sor, mindenki papagájt akar. Miért? Itt van a mi hazai madarunk a szajkó, intelligensebb, mint egy papagáj, és ugyanúgy megtanul "beszélni". Miért nem ezt népszerűsítjük?


Engem nagyon irritál, hogy ennyire beszűkült, városban lakó fajjá váltunk, ami a saját hülyeségeiben mélyed el, kiemel pár idiótát, elkezdi "sztárnak" hívni őket, elképzelt világokban él, amit a TV és a számítógép ad meg neki, és semmit nem tud arról a közegről, amiben él. Szerintetek mennyi ideig maradnának legtöbben életben a természetben? Hisz még egy ehető meg egy mérgező gombát se bírnak a legtöbben megkülönböztetni! Akármelyik őrségi idős bácsi, vagy egyszerű parasztember ismer egy csomót.

Mit gondoltok?


2010. szept. 18. 22:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Sajnos az előző hozzászólónak teljesen igaza van, én ebben nőttem fel, igaz engem nem a biológia érdekelt, hanem a fizika és a kémia, de ebbe ne menjünk bele mert off lenne a téma. Teljesen így reagálnak az emberek,illetve nálam csak az szokott idegesítő lenni, amikor valaki félinformációból talál ki valami irdatlan nagy hülyeséget. Azt már rég elfogadtam, hogy ennyire buták -nincs jobb szó rá, persze ezzel nem akartam senkit megsérteni- Egy példát tudok mondani, hogy egy egyszerű kémia-feladatot, csináltatott meg egy középiskolás haverom. Fél perc se volt még megoldottam, aztán megkérdezte hogyan. A tömegszázalékokkal jöttem,de először nem tudta mi az, hogy százalék. Utána próbáltam, poénkodni, hogy persze, a periódusos rendszer az olyan, hogy több miliárd vegyület(!) van benne. És a gyerek elhitte... Oké aki nem érti kémiát, az is gondolhatja szerintem, hogy egy oldalas táblázatba neccesen fér bele ennnyi dolog, akármi is legyen az. Oké lehet egy kicsit off, de sajnos nagyon buták, és a gond, az, hogy nem az én ismerősöm lenne az egyetlen aki elhinné ezt. De nem is akarják megtanulni, és nem is fogják. Hiszen amig a tv-ben a celebek mennek, meg hogy hogyan élnek jól műveletlen emberek, addig nem lesz semmi változás. Miért is tennék, hiszen látják, hogy semmi tudás nélkül vesz egy audit, vagy a házat, vagy egy villába költöztetik őket.
2010. szept. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Jó ez a fórum :). Sok olyan ember akad akinek egyedi szakterülete van... pl. geológus, kémikus... És mindenkinek van egy jó történetet a hülye emberekről.

Én is elmesélek egyet. (személyesen megéltem nem csak történet)

Az illetőnél cseréltek gázkonvektort. Mondták neki hogy nagyobbat tettek be, ez 1KW-al többet fogyaszt. Az illető, nem igen használta a konvektot. Megkérdeztem hogy miért? A válasza az volt, hgoy sok áramot eszik, mert a másik 2KW-os volt, és így is sok volt az áramszámlája, ha ez 1KW-al többet eszik, 3KW -ot nyom az áramszámlába.... Itt élünk igen...

Én azt mondom mindenki értsen a saját területéhez.

Barátnőm orvostudományfélét tanul. És simán beetette velem, hogy a szívkő egy speciális fogalom, és létezik mint orvosi fogalom :D.

Szóval el kell fogadni hogy hülyék vagyunk. Azt esetleg elmondhatjuk, hogy értünk valamihez, de hogy okosak lennénk.

Ott van Vágó István. Mindenhez ért, az ország Agya. Főzni full nem tud. De miért is kéne neki? Akkor ő most hülye?


És így továbbb, és így tovább

...

2010. szept. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
75%

Teljesen egyetértek veled, és látom, hogy van olyan válaszoló, aki magára ismert a kérdésben... :))

Szegények nem tudják, hogy nem lenézzük őket, hanem nem értjük, miért ennyire műveletlenek, hiszen azért iskolában is tanítanak ezt-azt.

Szerintem ne hasonlítsuk össze magunkat azokkal az emberekkel, akiket egy ismerősöm - már elnézést - "véglényeknek" titulál, akik alapvetően semmit nem tudnak sem történelemből, sem irodalomból, hogy a biológiáról ne is beszéljek. Szándékosan nem tudományokról beszélek, mert nem arról van szó.

Valakinek fontosabb, és így nő fel: tuc-tuc zenén, gépezésen, X-boxon, diszkóban, legújabb mobiltelefonon, plazmatévén, és hogy hogy tudna 8 általánossal, kevés munkával BMW-vel furikázni...

Én inkább maradok a természetben, a hagyományoknál, a számítógép előtt olvasva, gyógyszerek nélkül, valódi állatok között, napi 1 óra tv-vel, agymosás nélkül.

A másfél éves kisfiam már most megnevezi a háziállatokat, pedig nekünk nincs...

2010. szept. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Amiről beszélsz azzal egyetértek, de te ettől még egy ostoba lenéző idióta vagy. Kicsit sokat vársz el. Én érdeklődő vagyok, főleg fizika és matek téren, de úgy az általános tudásom is nagyobb, mint az átlagé. És az embereket tényleg nem érdekli, ez szomorú, ebben igazad van. De hogy milyen madár füttyög... hát komolyan, kit érdekel? Meg tudok különböztetni egy lovat egy szamártól, és ez nekem elég.
2010. szept. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

En nem neveznem Oket muveletlennek, talan inkabb azt mondanam, hogy elfordultak a termeszettol.

A masik pedig az, hogy minden embernek mas az erdeklodese, nem vagyunk egyformak.

2010. szept. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, egyetértek veled, de átestél a ló másik felére. Te például felismersz minden ehető gombát, az állatokat, madárhangokat stb-t?
2010. szept. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

A mai embereknek nem kell ilyeneket tudniuk.

Elég ha a Google a barátjuk.


De már látszik a "fejlődés"

Jónéhány olyan kérdés van itt is feltéve, amiből tisztán látszik, hogy ma már sok fiatal arra sem képes, hogy 2 szót beírjon a Google keresőjébe. Pedig sokan éppen egyetemisták közülük.


Az általános elhülyülést minden logikával ellentétesen én éppen az internet elterjedésének tulajdonítom. Pedig ez egy hasznos dolog is lehetett volna, de nem az lett.

A helyzet még romlani fog.

2010. szept. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

A 00:34-es foglalta legjobban össze a véleményemet.


Na nézzük azokat, akik engem támadnak:


nem, én sem ismerek minden ehető gombát és madárhangot, de folyamatosan tanulok azért, hogy ismerjek. Ahol lakom, itt pl. nincs olyan madár, aminek ne ismerném a hangját.

Üzenem így csokorban az össze válaszadónak, akik leparasztoztak, lenagyképűztek, lebunkóztak, stb: sajnálom, engem viszont a sok zombiagyú gyerek idegesít, számítógépes játékokon nőnek fel, és eltaposnak egy gombát, ha meglátják. És nem, nem azt ítélem el, ha valaki nem tud valamit. Teljesen igaza van annak, aki írja, hogy egy őrségi bácsinak van ideje megtanulni, de én elsősroban a gyerekkről beszélek, akikben nincs meg az ÉRDEKLŐDÉS sem, nincs bennük kíváncsiság. Tudod az a helyzet, hogy engem a gonosz, nagyképű kérdezőt körberöhögtek gólyatáborban, amikor egyszer véletlenül kiejtettem a számon, hogy én madarászok. Persze, nem menő, mi? Én vagyok nagyképű? Lehet. De én legalább nem követem a mai idióta "trendeket", tanulok, minden érdekel és gépezés helyett sokszor inkább kimegyek egyedül sétálni terepre. Aki azt írta, hogy én is gépezek: igen, valahonnan valóban le kellett írni ezt a kérdést. De ez nem azt jelenti, hogy egész nap rajta lógok. Aki szerint meg nincsenek barátaim, annak külön köszönöm, hogy így ismeretlenül megítél engem:D

2010. szept. 19. 11:24
 19/23 A kérdező kommentje:
És még egyszer mondom, félreértitek, mert nem azt nézem le, aki semmit nem tud, hanem azt, akiben ninc meg az alázat meg az érdeklődés. És pont az ilyen hajlamos a magamfajtát hülyének nézni.
2010. szept. 19. 11:28
 20/23 anonim ***** válasza:

Mivel a válaszolók, valószínűleg azért néznek ide be, mivel a természettudományok iránt valamelyest alázatot, és érdeklődést mutatnak, ezért az utosló hozzászólásoddal maximálisan egyetértenek. Legalább is én így vagyok.

És nagyáltalánosságban érdekel is minden. A gond ott van, hogy egy nap csak 24 órából áll....

2010. szept. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!