Ha egy ember egy kis tigrist 1 hetes korától nevelne, az állat tudna hozzá ragaszkodni, vagy egy idő után megtámadná, ahogyan növekszik?
"Ennél még a kutya harapások nemzetközi száma is nagyobb. Bár kutya is több van az is igaz."
Hát még a szúnyog..
Biztos mást mutatnának a statisztikáid ha a kérdező feltett kérdése szerint számolnál,maradva egy vadállat,ebben az esetben egy tigris példájánál.
Nyilván nincs ilyen stat,a kérdés is elméleti, de ha a föld összes, mondjuk 18-50 év közötti lakója elkezdene nevelni egy 1 hetes kis tigrist abból vajon hányan jönnének ki "jól" a végén.
És nem karcolásokra,véletlen jáccási balesetekre gondolok,hanem maradandó sérülésekre,erőszakos halálra.
De biztos nem háromhavonta egyet..
Az állatkertek száma és az, hogy 26 év / 256 sérülés. Számolj utána.
256 eset osztva 26 évvel = 9,8 évente a világszerte több ezer állatkertből. A több ezer állatkertet még meg kell szorozni a veszélyesebb állatokkal, tehát még több.
Nézz utána ezek hogyan mennek. Egy kislány megmentett és felnevelt egy róka bébit és házi kedvenc lett belőle. :)
https://www.youtube.com/watch?v=MeeVxLFoaes
Itt egy férfi vad rókát etet (több videója is van a neten). Látszik, hogy kicsit még fél a róka, de megy mert tudja, hogy kap ennivalót. Sok olyan erdőszéli település van, ahova bemennek a vadállatok.
https://www.youtube.com/watch?v=wI05hlRLwmA
Ezt nem ismerem annyira, de egy fotós szurikátákat fotóz... nyilván nagyon megszokták már, hogy ő is mindig ott van.
https://www.youtube.com/watch?v=drzq1x0mqjo
Az Aspinall Alapítvány
John Damian Androcles Aspinall alapította a feleségével.
Angol üzletember és természetvédő. Számos állatkertben tenyésztett alföldi gorillát nevelt fel és engedett szabadon Gabonban. Elhiheted, hogy ért a gorillákhoz és nyilván nagyon szereti is az állatokat. Sok fotós, biológus és állatvédő a fél életét leéli állatok családjaival és megszokják a közelségüket. Itt egy 6 perces video vad gorillákkal. Meg fogsz lepődni. :)
https://www.youtube.com/watch?v=_X57lHbQP6k
---
Az állatkertes statisztikák ugyan èrdekesek, de a kèrdès tènyleg nem erről szól.
Arról van szó, hogy ha egy teljesen átlagos család befogadna egy 1 hetes tigrist, ès az növekedne, mi lenne a vègèn belőle.
Szerintem a kutyát is őskor nők édesgették magukhoz... A férjek elmentek vadászni, a nők meg a megmaradt ételt adogatták a farkasoknak. Azok szelídülgettek. Aztán jöttek a farkasok enni és hozták a kicsiket is és már is háziasodtak. .)
Nature - mellékesen
"A kutyák háziasításának pontos időpontjának és helyének nullázása régóta kihívást jelent a látszólag ellentmondásos vagy hiányos bizonyítékok miatt. Egy 14 700 éves állcsont a háziasított kutya ( Canis lupus familiaris ) legrégebbi vitathatatlan kövülete, de a kutyaszerű maradványok már 35 000 évvel ezelőttre nyúlnak vissza. ... A kutatók becslése szerint a kutyák és a farkasok genetikailag 36 900 és 41 500 évvel ezelőtt váltak el egymástól, a keleti és nyugati kutyák pedig 17 500-23 900 évvel ezelőtt váltak szét. Mivel a háziasításnak ezen események között kellett megtörténnie, a csapat 20 000 és 40 000 évvel ezelőtti időszakra helyezi."
Az állatkertekben lévő kis állatokat, és odakerült megmentett állatokat kölyökkoruk óta nevelgetik, és úgy szoknak össze amint az a kérdésben is van. Ugyanaz az eset ami egy a kérdésbeli családdal megeshet, az jelen van elhagyott kisállatokat felnevelőknél, állatmentőknél és állatkertekben is.
Gondolom a kérdésben nem a család volt a lényeg. Én így értelmeztem a szöveget. :)
A háziasított állatok egyértelműen szelídebbek, mint a vadállatok. Erről (is) szól a háziasítás.
Ugyanakkor a vadállatok is tudnak barátkozni, ők is ismerik a szeretetet és az összetartozást.
"A háziasított állatok egyértelműen szelídebbek, mint a vadállatok. Erről (is) szól a háziasítás."
Így van. Pontosan. A kérdésbeli felnevelt kölyök állat elvezet a házasításhoz, egyenes út - nyilván hosszú távon.
"Ugyanakkor a vadállatok is tudnak barátkozni, ők is ismerik a szeretetet és az összetartozást."
:) Láthatóan.
"Szóval ami azt illeti, egy oroszlánnal sem árt az idomárnak "jó viszonyt" ápolni, félreértésekből és "családi nézeteltérésekből" súlyos következmények lehetnek."
Erre ott vannak az esetek számai. Számolni ennyire mindannyian tudunk.
Persze nem tudom kérdező milyen választ vártál. Talán egy csámcsogós véres, jujj megszi és direkt megeszi... A média láthatóan a brutális és félnivalós dolgokat sokkal inkább leközli. Még fel is nagyítják. Talán a család sem mindegy neked, nem tudom, lehet, hogy csak három tagú család a jó, a kéttagú és négyfős család sem megfelelő. És egyedülálló sem nevelheti fel és kislány sem. És csak európai lehet és afrikai nem jó. És csak tigris, az oroszlánt felnevelők nem jó válaszok, a gorilla sem és róka sem ... Szerintem ha alapvetően tudunk számolni, akkor már ott a válasz és jó videókkal mellékelve. Önmagában is jó vidik. Talán majd jön más válaszoló és írja, hogy mind megeszi a gazdit és így meg úgy eszi meg... Csak a tények nem azt támasztják alá. Én is néztem ilyen cikkeket, mert leközli a média az állatkerti eseteket. De még olyanok is vannak közöttük, mint amikor az elefánt összenyomta a gondozót, ami baleset.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!