Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok, a kozmo.z...

Manly kérdése:

Mit gondoltok, a kozmo.z térben, időben végtelen ?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom, nem.

2022. ápr. 25. 16:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ez már elfogadható.
2022. ápr. 26. 12:20
 12/16 Mojjo ***** válasza:
@11: Csak téves.
2022. ápr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem írhatok le mindent egyszerre.

Örülök, ha a kérdező ennyit megért.

2022. ápr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Mojjo ***** válasza:

@13: De téves. Már ha te vagy a 10-es.

Semmi nem utal arra, hogy az univerzum mérete véges lenne - azaz pl az univerzum térfogatának mérőszáma egy véges nagy szám lenne. A legpontosabb méréseink sem támasztják alá a végességet. Semmi alapunk azt mondani, hogy az a valószínű verzió.


A dolog nyitja sem bonyolult: az ősrobbanáskor a _látható_ univerzum anyaga volt egy nagyon sűrű és nagyon kicsi térrészbe koncentrálva. Ha az univerzum végtelen nagy, akkor végtelen akkora szeletre osztható, mint a látható világegyetemünk, ami az időben visszahaladva végtelen sok nagyon kicsi térrészre vezethető vissza - ami végtelen méretet ad ki.

2022. ápr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Tudom, de ezt nem lehetett elsőre leírni, mert a kérdező nem érti meg.

Épp hogy megértette így, ahogy leírtam.

De az, hogy egy végtelen világ hogyan tud tágulni, nagyon sok embernél kiveri a biztosítékot.

Egyébként a tudósok inkább valószínűnek tartják, hogy a világ véges, bár valóban nincsen rá bizonyíték.

2022. ápr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Egyezzünk meg valamiben, kérdező:

Te ELŐSZÖR mellőzöd "a nag. bumm megbukott" jellegű kifejezéseket, én pedig cserébe mellőzöm a minősítésedet.

Rendben van?

Ja, és szerezz egy jó billentyűzetet, sosem árthat.

2022. ápr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!