Az igaz, hogy a tudomány nem tud értelmezni jót és rosszat? Vagyis nem tud különbséget tenni a kettő között?
Mert például a létezésük már önmagában igazolja mindkettőt?
Tehát ha létrejött akkor az evolúció láthatatlan irányító ereje biztosan a legjobban teszi, nyilván saját érdekében, az evolúciós célok elérésben.
" evolúció láthatatlan irányító ereje"
EZ AZ, ami nem létezik, az evolúciónak nincs irányítöja, ereje, csak a véletlen müködteti.
"EZ AZ, ami nem létezik, az evolúciónak nincs irányítöja, ereje, csak a véletlen müködteti."
Azért ez így pontatlan. Bár mutációk valóban véletlenszerűk, de a természetes szelekció nagyon nem. Mondjuk egy havas tájon nyílván a fehér bundájú állat fog könnyebben túlélni nem pedig a pink vagy a fekete.
3
És ez bizonyított is?
Semmiből tudtommal nem lesz semmi.
6
Akkor semmi sincs?
8
Tudtommal az adaptáció nem csak véletlen mutációk eredménye. Hanem maga a szervezet és test is képes alkalmazkodni az új környezethez néhány generáció alatt. Ez a legújabb fejlemények szerint
Szerintem kérdező jobb lenne, ha egyeztetnénk a fogalmainkat, mert kezd az az érzésem lenni, hogy elbeszélünk egymás mellett. Kezdjük ott, hogy milyen értelemben érted a jót és a rosszat.
Morális értelemben valóban nem lehet vizsgálni, mert az, hogy mi erkölcsös és mi nem az emberi megállapodáson alapul és nem a természetből következik. Ilyen értelemben a jó és rossz tényleg értelmezhetetlen.
Ha arra akarsz utalni, hogy a természetben vannak bizonyos állapotok amikre a dolgok törekednek akkor részben igazad van. Mondjuk minden anyag szeretne a legkisebb energiaszintre jutni. Ezekre alkalmazva viszont én eléggé erőltetettnek érzem a jó és rossz kifejezéseket.
8-as akkor egyetértünk (4-es voltam)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!