Mi a különbség a közömbösítés és a semlegesítés között?
Figyelt kérdés
Közömbösítésnél az oldatban csak só marad és az anyagok sztöchiometriai arányban reagálnak egymással. Semlegesítésnél pedig a keletkező oldat semleges lesz.
Elmagyarázná valaki érthetőbben a kettő közötti különbséget?
Mivel a közömbösítésnél is sztöchiometrikus arányban reagált a két anyag és a semlegesítés során is. Akkor mi a különbség?
2022. ápr. 2. 22:00
1/4 sadam87 válasza:
A semlegesítés a közömbösítés egy típusa. Azaz a semlegesítés mindig közömbösítés, viszont nem minden közömbösítés semlegesítés.
Semlegestés esetében (értelemszerűen) a képződő oldat semleges lesz. Közömbösítés esetén viszont a képződő sóoldat nem feltétlenül lesz semleges. Például ha erős sav reagál gyenge bázissal, akkor a képződő sóoldat (enyhén) savas lesz.
2/4 A kérdező kommentje:
Akkor is lehet semlegesítésről beszélni, ha a mólarány 3:1 vagy 2:1 és így tovább? Mert ebből pont azt logikázom ki, hogy az egyik reagensből fennmarad az oldatban, viszont a tankönyvben azt olvastam, hogy semlegesítésnél is lehet ilyen mólarány.
2022. ápr. 2. 23:13
3/4 anonim válasza:
Abba gondolj bele, hogy nem mindig egy molekula semlegesít egy másikat. Akkor már igaz lehet a fenti arány.
4/4 anonim válasza:
Egy mol foszforsavat 3 mol nátrium hidroxiddal lehet közömbösíteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!