Március végén még mindig minuszok vannak. Teljesen hiteltelen lett a globális felmelegedés teóriája?
Március vége van és miniszuk vannak. Kabátba, sálba, sapkába jársz minden nap. Kő hideg van. Miközben elvileg globális felmelegedésnek kellene lennie. Nem kellene felülvizsgálni a globális felmelegedés hipotézisét?
A globális felmelegedés, ugye azt jelenti hogy globálisan vagyis mindenhol felmelegedés van. Viszont most sokkal hidegebbek vannak, mint korábban, vagyis nincsen felmelegedés ugye. A felmelegedés melegedést jelent, nem pedig szélsősége shideget vagyis most nem lehet globális felmelegedés.
Trollok, kötekedők válaszát ignorálom
Eközben az eggyel ezelőtti kérdés…:
https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..
“Trollok, kötekedők válaszát ignorálom”
Hidd el, már mi is rég unjuk ,hogy minden egyes hidegebb napon “megkérdezed” ugyan ezt…. Kipróbálom a módszered s ignorállak, hátha.
Képzeld most tök jól laktam a reggelivel, akkor éhezés sincs a Földön ezek szerint.
Amúgy neked fölös elkezdeni magyarázni a tudományos ok-okozati összefüggéseket, úgyis ignorálnád, de vannak még Magyarországon emberek, akik nem érzik a globális felmelegedés jeleit a saját bőrükön? Baszki anyámék hányszor mesélték, hogy télen nem tudtak iskolába menni, mert akkora hó esett, még az én gyerekkoromban is akkora havak voltak, pedig én még csak a huszas éveimben járok. A mostani telekben meg nem tűnik fel neked, hogy van 5 centi hó összesen két hétig és annyi a tél?
Lásd még: https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..
(Amúgy igen, márciusban simán szoktak lenni mínuszok. A jelenlegi időjárás kb. átlagosnak mondható, itt még csak az igazi apropóját sem értem a kérdésnek.)
Akkor másoljam be ide az ottani válaszomat?
„A globális felmelegedés a világ átlaghőmérsékletének trendszerű növekedése.
globális ≠ lokális (pl. magyarországi)
trendszerű (sokéves változás) ≠ pillanatnyi helyzet (tegnap, ma, holnap)
klíma ≠ időjárás”
Amit a kérdésben leírtál az nem a globális klímaváltozásról szól, hanem térben és időben lokális időjárásról, ami meg mindig is elég széles tartományban szokott ingadozni, március 21-én volt már Magyarországon éjjel -16,5 °C is, meg volt nappal 25,4 °C is. A globális felmelegedést – ami inkább jelent klímaváltozást, mert nem csak felmelegedésről van szó – akkor tudnád megkérdőjelezni, ha a Föld bolygó egésze hőmérsékletének sok évtizedes alakulásában való trendszerű változásra, vagy annak hiányára mutattál volna rá. Ilyet nem tettél.
Huh durva -2 fokok vannak 😅
A 90-es èvek elejèn február vège március eleje környèkèn a hóemberünk úgy megfagyott èjszaka a -15-20 fokban nagymamámnál, hogy másnap csákánnyal sem tudtuk szètbontani.
Szóval igen, elèg langyi lett az idő mostanság...
És igen pontosan ez az egyik következménye a globális felmelegedésnek, hogy a szélsőségek is nőnek. Az éves középhőmérséklet emelkedik. És ez hoz magával egy rakás dolgot. Igen pontosan azt csinálja a természet amit "várhatunk" ilyen helyzetben. Rövidül az ősz és a tavasz. Szinte a tél után a nyár következik. És fordítva. Néhány nap esetleg egy hét a tavasz és az ősz. És pontosan ez látszik most is. Elcsúszik a tél.
Illetve a klasszikus népi megfigyelés: "Sándor, József, Benedek zsákban hozzák a meleget". Ez három névnapra utal (ha esetleg nem hallottad volna) Sándor március 18. József: március 19. Benedek: március 21. Ez az időszak (évszázadok óta!) amikor a télből átmegyünk a tavaszba. Az ilyen népi mondások kialakulása évszázadok alatt történik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!