Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A stressz és a szorongás...

A stressz és a szorongás miatt képes a szervezet számottevő plusz kalóriát elégetni?

Figyelt kérdés
Nem számolom a kalóriákat, viszont a szorongás adott és az, hogy állandóan agyalok és emiatt nem tudok elaludni például, vagy szorongok. Az sem biztos hogy sokat eszek, de a mai kalóriabevitelemet összeszámolva azért kicsit pluszban vagyok, mégis a testsúlyom normális vagy az alatt van. Az említett dolgok miatt lehet hogy több kalóriát égetek el "észrevétlenül"?
2022. febr. 9. 23:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Olyan is lehet, hogy a szorongas miatt nem alszol rendesen, es emiatt kipihenetlenebb aszervezeted, fertozeseket konnyebben kapsz el (betegesebb vagy), ettol fogysz. Nem tudom nalad igy van-e, de ilyen atteteles modokon is hatassal lehet a testedee a szorongas.
2022. febr. 10. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

5#

Igen segítene.

Nem kell egy ismeretlenre rábíznod az életed, fokozatosan építitek a bizalmat.

Nem ingyen tölt veled időt, de cserébe nem mondja azt, hogy nincs kedve erről-arról beszélgetni veled, nem kezd el kerülni a harmadik alkalom után, mert "állandóan csak panaszkodsz". Nincs rossz napja, amikor terád hárul a támogatás.


Én úgy gondolkodok, ha baj van az autómmal, körbenézem én, és tanácsot kérek apukámtól, de ha nem férek hozzá, nincs meg az eszközöm, elviszem a szerelőhöz.


Tudom rossz példa, a pszichológus nem tud megszerelni, de vannak technikái és pártatlan, objektív.

Ha magadtól zsákutszákba futsz, ő kivezet a labirintusból.


A családod, a barátaid nem objektívek, nem tudják a te helyzetedet úgy szemlélni.


Kitartást a szakember kereséshez! A járvány miatt eléggé telített a rendszer.

2022. febr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!