Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azt lehet tudni, hogy tudomány...

Azt lehet tudni, hogy tudományos szempontból az “első látásra szerelem” mitől alakul ki?

Figyelt kérdés

Ez általában ugyebár csak egy fellángolás, de mégis nagyon erős érzés tud lenni…


Gondolom ez is (mint bármilyen más érzelem) egy biokémiai folyamat eredménye, de engem több dolog is érdekelne ezzel kapcsolatban…

Például azt lehet tudni, hogy az agy mely területei aktívabbak ilyen érzelmek átélése közben?


Valamint hogy mi a fontosabb tulajdonság ahhoz, hogy ilyesmit valaki kiváltson az emberekből?

Amit szépségként és szexuális vonzalomként fordít le az agyunk, az tulajdonképpen ennek a személynek a genetikai “rátermettségét” jelzi?

Esetleg ami az arcot illeti, van egy abszolút szépség (arányok) és minél közelebb áll valaki ehhez, annál vonzóbb nagyáltalánosságban?


Vagy ennél nagyobb szerepet játszik a pszichológia, abban hogy kinek ki tetszik és erősen beleszámít az is, hogy gyermekkori szocializálódásnál milyen külsejű emberek, milyen benyomást gyakoroltak ránk?


Van ezzel kapcsolatban, vagy hasonló témában tényleges tudományos, biológiai vagy pszichológiai/szociológiai kutatás? (Tehát nem nők lapja café szintű értekezés)


A válaszokat előre is köszi!



2022. jan. 22. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
2022. jan. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy lehet-e tudni. Annyi bizonyos, hogy korábbi élmények, tapasztalatok alapján összegyűlnek az emberben olyan képzetek, tulajdonságok, amelyek számára szépnek, kedvezőnek, vonzónak tűnnek. Amikor találkozik egy olyan konkrét személlyel, akinél mindezeket megtalálni véli, akkor éli át ezt az élményt. Ilyenkor az agyban az oxitocin hormon elválasztása fokozódik, ami az összetartozás érzését váltja ki. Ilyenkor persze nemcsak a korábbi élményeknek van hatása, de a tényleges és aktuális vizuális, sőt szagingereknek is (a fizikai test illata). Csakhogy a gyakorlatban valójában hosszabb idő kell ahhoz, hogy bizonyos emberi tulajdonságokat ténylegesen kiismerjünk ill. megismerjünk. Így aztán az első látásra dolog ritkábban bizonyul tartósnak (korai öröm nem állandó, mondja a szólás). Sokat játszik a dologban a személyiség, elemzőbb, kritikusabb, visszafogottabb emberek erősebben kontrolálják érzelmeiket.
2022. jan. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit mechanikusra fogalmazva:

Ilyenkor két szempont alapján tudsz (biológiai szintű) döntést hozni:

-A másik személy kinézete

-A másik személy illata


A plasztikai műtétek, smink és a dezodorok pont ezt a két szempontot módosítják.

2022. febr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!