Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vissza a jövőbe.Doki minden...

Vissza a jövőbe.Doki minden egyes jövőbe vagy múltba menetelnél mikor visszatért a kiindulási pontra,akkor már egy alternatív univerzumban volt,nem abban amiből kiindult?

Figyelt kérdés
Ez egy ellentmondás,vagyis paradoxon az időmanipulációnál?
2022. jan. 14. 20:22
 1/4 krwkco ***** válasza:
93%

"Ez egy ellentmondás,vagyis paradoxon az időmanipulációnál?"

Nem, ez egy paradoxon feloldása. A paradoxon az, hogy az időutazó vissza tud térni egy helyszínre és időbe, ami más mint amikor korábbanott járt. De hogyan lehet ugyanaz a dolog, más ugyanakkor.

Erre találták ki a ráérő emberek, akik ezen elgondolkodtak, hogy minden dolog voltaképpen több példányban létezik. A számtalan "alternatív univerzumban".

2022. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Hát talán, igen. :))


Ha visszamegy a múltban, és változtat, akkor az ahonnan indult, az megváltozik, megsemmisül, felűlírodik. Vagyis a multból, már egy másik jelenbe fog megérkezni.


Ha a jövöbe megy, akkor az induló jelenébe visszatérhet. És a magával hozott információ segítségével a jövőjét irhatja felül, törölheti el.


Ugyanakkor, pusztán a jövőbe utazással is megváltoztathatja a jővőt, mert eltünik a jelenből, és a jelen nélküle lesz jövő. Ha csak 5 percre elutazik a jövőbe, akkor 5 percig nem vesz levegőt a jelenünkben, ami akár olyan vátozásokat is eredményezhet, hogy jővőben megsemmisűl az világegyetem. :)))

2022. jan. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ez így igaz lenne, akkor soha nem térhetne vissza abba az időbe, ahonnan elindult.
2022. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Prokopf ***** válasza:
Szerintem nincs "időparadoxon", csupán ok-okozati paradoxon. Ha az okozatot kiváltó ok egyértelmű, akkor kettőjük viszonya mindkét irányból határozott, azaz kölcsönös. Tehát nem csupán az ok határozza meg a következményt, hanem a következmény is az okot. (A valószínűségszámítás is ezt állítja.) Tehát létre is hozhatná (ahogy az az "ok" irányából lehetséges is). Ergo állíthatnánk, hogy az "idő" kétirányú (amennyiben egy következmény is teremthet magának okot). Mára ennyi.
2022. máj. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!