A kénlap elégetése mennyire és mire fertőtlenítő hatás?
No, bővebben. Szóval a hordókban ugye kénlapot égetnek el, hogy ezzel fertőtlenítsék és kiöljék ami nem odavaló. De mit?
És ezen elgondolkodtam, hogy ezzel az erővel egy bezárt szobát is lehetne esetleg fertőtleníteni, szagtalanítani. Doh, bagó, ágyi poloska, csótány, legyek, szúnyogok, bogarak-pókok stb.
Ez működőképes lehet kénlap elégetésével?
A kénlapok füstje erősen szúrós szagú, kis töménységben is kellemetlenül irritáló büdös.
Szagtalanításra kifejezetten alkalmatlan, hisz a kezeléstől nem szagtalan, hanem kén szagú lesz a kezelt terület.
Nagyszüleim, évtizedekkel ezelőtt szalmafonatokat készítettek, s azokat is kénlapok égetésével fertőtlenítették, tartósították. a Kén kiöli az atkákat, élősködést, és gondolom valamennyi kén hosszú időre be is épült a rostok közé, távol tartva a később beköltözni szándékozókat... a füstölés után elég sokáig kellett szellőztetni a fonatokat, hogy azokból a határozott kén szag távozzon.
A rosszul kezelt boroshordóktól is érezhetően kénes lehet a bor, ami hiba. A szakértők szerint a kén-dioxid hasznos a borban, de nem szabad kiérződni.
A borászathoz nem értek, de a régi szalma fonat füstölések "illat" emléke megvan.
Köszönöm!
Szóval működőképes gyilok lenne mindenféle élősködőre, atkára, mai szóhasználattal tuti covidgyilkos, csak épp az "utóíze" nem oké. Túl jó. A szalmafonat füstölése érdekes, nem tudtam róla, bár egyszer láttam olyan szalmakép-készítőt, ő vasalóval simította a szálakat laposra, de lehet nem ugyanarra gondolunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!