Kedves #10! Lehet hogy meg fogsz lepődni, de a szépirodalom és szolfézs tanároktól eltérően a természettudományos alapismereteket oktató fizikatanarak olyan ismereteket oktatnak, melyeket csinálni is érdemes. És aki csinálni is tudja - még ha tanításból is kényszerül megélni - azt a személyt nevezhetjük igazán fizikusnak!
- Bizonyos értelemben fizikusnak számít az autószervizes mérnök, aki 100%-ra rendbe teszi az előtte öt szervizt megjárt - és reménytelen bontószökevénynek titulált - gépkocsit.
- Fizikusnak számít gyakorlatilag miden komolyabb mérnöki alkotótevékenységet végezni képes ember: óriásépületek tervezői, elektroműszerészek, repülőmérnökök, vegyészmérnökök, stb..
A fizika olyannyira alaptudomány, hogy szinte nincs emberi tevékenység, mely ne lenne a klasszikus fizikai ismeretekre alapozva.
(A politika ezért nem is számít komoly tudománynak - hisz inkább a kriminalisztika és a szervezett bűnözés ismereteire épít.)
#14-es, te miről szoktál elmélkedni szabadidődben?
Mely kérdésekről hasznos elmélkedni szerinted?
#14-es, itt van még egy kis ráadás:
Elgondolkoztál már azon, hogy az LCD kijelző - mely előtt megírtad felettébb igényes és vitaindító kommentedet - miért bocsát ki lineárisan polarizált fényt magából, ha azt úgysem tudod megkülönböztetni a normális fénytől?
Valaha elgondolkoztál-e azon, hogy a folyadékkristályokat "eszik-e vagy isszák"?
Elgondolkoztál-e azon, hogy pl. 70 éve mindössze elméleti érdekességként mutogatták a mészpát kristály kettős törését az elitgimnáziumok fizikaóráin - ma pedig el sem tudjuk képzelni az életünket LCD technika nélkül?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!