Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez igaz? "Az elektron belsejéb...

Ez igaz? "Az elektron belsejében az idő iránya fordított, a jövőből a múlt felé halad, és ciklikus, azaz az események periodikusan, 10-23 másodpercenként megismétlődnek."

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


De rákerestem kíváncsiságból, a három találatból kis ízelítők:

> "René Oth és mások nyomán a következőkben azt óhajtjuk bizonyítani, hogy az anyag, méghozzá az úgynevezett elemi, szervetlen anyag is érzékel, érez, örül, szenved, gondolkozik, hogy az „anyag" és a „szellem" azonos létforma."

> "Bírom az igen okos "vezető tudósokat és törvénykezőket" !!! Szánalmas és sajnálatos ami folyik a nem anyagelvű gyógyítás ELLEN a Föld bolygón.Aki nem tapasztalt valamit, arról ne ítélkezzen és ne hozzon törvényeket."

> "Az ember lelke megreked valamilyen megfogalmazhatatlan életkorban. Csak az agya képes felidézni múló éveinek számát. A lelke időtlenségben lebeg. A fizikum meg éli a maga elmúlásra ítélt életét. Erre tevődnek rá koncentrikus körökben az életkorra ruházott elvárások. Ezzel szemben az évek múlása nem átok, hanem kegyelem. Az elektron belsejében az idő iránya fordított, a jövőből a múlt felé halad, és ciklikus, azaz az események periodikusan, másodpercenként megismétlődnek. Ez a jelenség az emlékezetnek felel meg, az elektron információkat gyűjt állandó jelleggel, és azokat egy kontinuus emlékezésfolyamatban újra..."

2021. aug. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:
100%

Jelenlegi tudásunk szerint az elektron elemi részecske. Nincs belső szerkezete, így nincsenek belső folyamati is, amire az időbeliséget értelmezni lehetne.


Tovább az elektronnak – hasonlóan más elemi részecskékhez – nincs a klasszikus fizikai, hétköznapi értelemben vett alakjuk és méretük, de még pozíciójuk sem. Az elektron helyzetét egy valószínűségi függvény írja le. Ennek sincs éles határa, bármelyik elektron – még ha elképzelhetetlenül kis valószínűséggel is – tulajdonképpen az univerzum egészét betölti, így tulajdonképpen minden létező dolog nem egy, hanem az összes elektron „belsejében” található. De ez is sántító értelmezés, mert ezzel már a valószínűségi függvényt kvázi formaként értelmeznénk, az elektronnak – ahogy írtam – nincs alakja, nincs határvonala, eleve nem értelmezhető az, hogy „az elektron belsejében”.


Persze ott van még a húrelmélet (pontosabban a húrelméletek, mert van belőlük pár). Ezek hipotetikus elméletek, igazából valójában képletek, és a képletek interpretációja (értelmezés) még akkor is kérdéses lenne, ha maga a húrelmélet egy igazolt elmélet lenne. De sejtésem szerint a kérdésben szereplő ezoterikus, áltudományos halandzsa forrása valahonnan innen származhat, félreértve egy csomó dolgot.

2021. aug. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz, viszont léteznek magukat tudósnak nevező emberek, akik ilyeneket állítanak. Sajnos a tudomány ott még nem tart, hogy a hülyeségnek gátat tudjon vetni.
2021. aug. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!