A következő végzetes aszteroida a Földbe vagy a Holdba fog becsapódni?
Az sem baj, ha ide csapódik. Előbb utóbb minden fejlett civilizáció kihalt, akik a piramisokat építették meg a dinoszauruszok is. Az igazaság az, hogy rosszul gazdálkodtunk a természettel. Hiába vannak természettudományos ismereteink, technológiánk, ha nincsen spirituális tapasztalataink bölcsesség nélkül sz@rt sem érnek.
Nem érdemeljük meg ezt a bolygót, mert csak tönkretesszük. Utódainknak már nem marad semmi. Így egy rezettel talán még újrakezdhetnék
1fizikus
#2 A dinoszauruszoknak nem volt civilizációja, az (egyelőre) csak az embernek van. Az egyiptomiak nem haltak ki, csak új szokásokat vettek fel, ahol már nem divat piramisokat építeni. A köldökbámulás (aka spiritualitás) még egyetlen problémát sem oldott meg. Ha mind kihalunk, nem tudom hogyan kezdhetnének újra bármit is.
egy nem fizikus
" A Hold megindulhat egy másik ellipszishez hasonló pályán és komoly apályokat, dagályokat okozhat. Természetesen az aszteroida méretétől is függ."
És ez miért is lenne végzetes??? Ha teszemazt 50 méteres dagályok lennének akkor sem halna ki az emebriség. Persze, tömeges halálozás biztosan lenne, de az ember (mint faj) nem halna ki.
A holdi becsapódás esélye annyival kisebb, amennyivel kisebb a Hold felülete az érkező meteor szemszögéből nézve.
Eléggé meteorméret függő, de lehetséges oylan méret és beesési szög, ami többet árt a Holdba csapódva, mint a Földbe.
Ha a Holdból jelentős mennyiségű kőzetet ver ki és az még a Föld felé is szóródik, évtizedekig tartó durva meteorzáport okozhat.
A Földbe csapódva egy helyen lesz nagy kataklizma, persze kihatással a többi területre is, de a hold-srapnel tömegese a komplett Földet folyamatosan bombázva mindent kiirthat.
A Hold jelentős kitérítésére képes méretű aszteroida más tészta, az speciel valószínűleg a Földet is baktérium-szintig sterilizálná, szóval ott talán jobb a Hold-találat. Persze csak ha attól a Hold nem esik szét részben sem, mert akkor jön a zápor, amit fent írtam.
#7: "A holdi becsapódás esélye annyival kisebb..."
Ez a gyors aszteroidákra vonatkozik, tehát ami legalább 15-20 km/s-mal jön, a Föld 30 km/s-os pályasebességéhez képest.
A lassúakra jelentősen hathat a Föld/Hold gravitációja, így a Föld 80-szor esélyesebb is lehet.
A Hold jelentős kitérítésére képes méretű aszteroida: még egy 35 km-es óriás aszteroida sem tudná jelentősen kitéríteni. (Hiszen átmérője 1/100, tömege nagyságrendileg 1 milliomod része a Holdénak).
Ennél nagyobb a. pedig szinte biztosan törmelék záport küldene a Földre, ill. a földpályára.
Szerencsére csak a holdi szökési sebességnél (2,38 km/s) gyorsabb, kisebb törmelék hányad hagyná el a Holdat.
Azt kell mindenekelőtt látni, hogy jóslás nem létezik, csak a hiszékenyek szeretnék állandóan, ha valaki jósolna nekik.
Ezen túl, egyes egyszerű természeti törvények eredményei megjósolhatók rövid távon (pl. aki a 10. emeletről kiugrik, hamarosan meghal), a többség, és például a kérdezett, nem. Túl bonyolult, nem kiszámítható.
"A lassúakra jelentősen hathat a Föld/Hold gravitációja, így a Föld 80-szor esélyesebb is lehet."
Igaz, a grav. eltérítést nem vettem figyelembe.
"Ennél nagyobb a. pedig szinte biztosan törmelék záport küldene a Földre, ill. a földpályára."
Hát igen, ha elég lassú, el sem kell találnia semmit, ha szétesik a Roche-határon (bár gyaníthatóan előbb, hiszen ezek általában laza szerkezetűek), legyak minket darálva is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!