Mégsem egyszerre esik szabadon le két test? A súlyos =/= tehetetlen tömeg nem ekvivalens?
Székely Sándor újabb elméletet osztott meg az oldalán. Fiygeld csak. A tömegek a súlyos tömegük révén jobban meggőrbítik a téridőt, mint a kisebb tömegek. A gravitációs erő egyenesen arányos a vonzó tömegekkel F(g)=µ(grav)*F1*F2/r[1→2]^2 Azaz a nehezebb tömeget jobban vonza a másik. Ezt még elemi gravitációból is tudjuk, hogy nehezebb test nagyobb gravitácios kölcsönhatást erőt kelt.
következtetés: azonos magasságból a nehezebb test ér le hamarabb, persze ez a hatás elég kicsi. Szabad szemmel nem is látod szerintem. A súlyos tömeg viszont nem egyenlő a tehetetlen tömeggel, márpedig a Galieli, Newtoni, Einsteni relatívitás is erre épül. Súlyos hibák vannak a fizika alapvető feltevéseiben
" Ha egy (l) távolságra vizsgáljuk a szabadesést a nagyobb tömegűt nehezebben kezd gyorsulni szerinted és emiatt l távolságon belül ugyanannyi idő alatt mondjuk t(l) érnek célba, tegyük fel.
Második kísérletben már r>>l távolságban nézzük a szabadesést. Látható, hogy csak a pottyantástól mért kis távolságra egyenlítódik ki a hatás."
A képletekből egyértelműen látható, hogy a1 = a2 bármilyen r esetén.
a1 = µ * M/r^2
a2 = µ * M/r^2
"nagyobb tömegűt nehezebben kezd gyorsulni szerinted"
NAGYOBB ERŐ szükséges az AZONOS gyorsulás eléréséhez. Ez nem azt jelenti, hogy az egyik gyorsabban gyorsul, mint a másik. Hanem azt, hogy az egyik pontosan ugyanúgy gyorsul, ahogy a másik. a1 = a2. Ahogy azt teljesen egyértelműen és érthetően leírtam, most már kétszer.
Minden ott van feketén fehéren a képletekben. Rágd át magadat a képleteken, és utána mondj dolgokat, mert nem unatkozom annyira, hogy harmadszor is elmagyarázzam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!