Akkor most ez Newton első törvénye?
Tehát: Minden test megtartja nyugalmi állapotát vagy egyenes vonalú egyenletes mozgását mindaddig, míg egy másik test vagy mező által kifejtett hatás nem kényszeríti mozgásállapotának megváltoztatására.
Oké, így értem, tehát az asztalon van egy nyugalmi állapotban lévő ceruza, mind addig nyugalomban van amíg én egy erő következtében meg nem változtatom nyugalmi állapotát.
Addig értettem amíg nem kerestem rá példákat a neten... Most teljesen összekeveredtem, vagy ez a definíció valamiben hiányos, vagy én értelmeztem rosszul?
Tehát egy másik példa, ami összezavart:
Van egy vízzel teli pohár az asztal szélén, amely alá egy papírlapot helyeztünk, ha lassan húzzuk a papírt, a rajta levő test követni fogja, ha gyorsan megrántjuk az pohár nem követi a papírt.
Azt nem értem, hogy miért az első törvény kísérlete, hiszen közelebb áll a második törvényhez, egyáltalán nem azonos az első példa elvével, vagy tévedek.
Ez az 1. törvény. A tehetetlenség törvénye.
A 2. a dinamika törvénye. A 3. a hatás-ellenhatás. A 4. pedig a szuperpozícíó.
És azt is megmagyarázod miért az első törvény?
Azt sehol nem írja a definícióban, hogy ha nagyon gyors erővel hatunk a testre, akkor is megőrzi a nyugalmi állapotát...
pilótakex89
Tehát ezt a kísérletet nem lehet egy törvénnyel magyarázni, hanem az összessel kell?
Köszi az eddigieket, de még mindig nem értem...
Tehát a pohár víz alatti papírra ha kis erővel hatunk, kicsi lesz a gyorsulása, és ezáltal a pohár követni fogja a papírt mert kicsi az ellenállása, de ha nagy, hirtelen erővel hatunk a papírlapra, akkor a pohárnak nagy lesz az ellenállása és ezért nem fogja követni a papírt...Én ezt így tudom magyarázni, de ez Newton II. törvénye...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!