Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek létezhet hogy az...

Szerintetek létezhet hogy az egész univerzumban csak földön van élet?

Figyelt kérdés

2021. júl. 30. 21:07
1 2 3
 21/22 Gáspár Keve Balázs válasza:
Bocsika... dínók nem lettek volna ős-mikrobaktériumok nélkül. mikrobaktériumok nem lettek volna meteorok nélkül, és meteorok nem lettek volna ősrobbanás nélkül. Vagyis ja, van élet a földön kívül. Csak nem mindegy hogy kezdetleges életet keres e valaki, vagy hasonlót az ittenihez. Kizártnak tartom hogy annyi sok bolygó közül 0,00sok01%-ból egy bolygón legyen élet. Ez olyan mintha azt mondanánk egy fa van a sivatagban azt annyi. B@romság.
2021. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
13. Vagyok. A halas példát leginkább szemléltetésként vontam párhuzamba a méretekkel mintsem fajtörténettel illetve biológiával. Röviden tömören arra akartam kilyukadni, hogy a tér és méretekből kiindulva vajmi kevés esély van arra, hogy csak mi legyünk. Sőt az atlanti-óceánnal még alá is lőttem bőven. Ahol az èlet kialakulásainak feltéleli adottak (mars 3-4mill évvel ezelőtt) vagy többek között az európa mapjainkban ott igenis kialakulhat élet. Persze nézőpont kérdése na meg hit, hogy ki minek szavaz bizalmat. Valaki a tudománynak hisz valaki a vallásnak vagy ennek a keverékének de én azt tartom lenyűgözőnek, hogy mi emberek hasonlóan a többi állathoz az univerzum fő alkotóelemeiből állunk. Mi ez ha nem csodálatos ? Ezért ha egy világ “átmegy a teszten” akkor szinte törvényszerű, hogy kialakuljon élet. Másrészt a hivatalos meghatározás az élet fogalmáról úgy szól, hogy olyan élő organizmus mely a környezetére entrópiát fejez ki. Innentől kezdve az élet lelőhelyei még inkább kitágulnak. A kérdés az, hogy hány intelligens életforma létezik. Elvégre misem intelligensként kezdtük de ez már ideológia kérdése.
2021. aug. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!