Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek létezhet hogy az...

Szerintetek létezhet hogy az egész univerzumban csak földön van élet?

Figyelt kérdés

2021. júl. 30. 21:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést kicsit cizelláljuk:

Mit tekintünk életnek?

A vírusok, prionok élő szervezetek? (csak, hogy a földön maradjunk)

Hogyan ismerjük fel?


Az élőnek van egy kvantumfizikai megfogalmazása: A környezetének entrópiát képes leadni. (Az élő anyag entrópiája nem növekszik)

Van egy hagyományosabb:

szaporodás, öröklődés, változékonyság, szelekció képes szervezet.


Az életnek muszáj szénlánc alapúnak lennie? Mi van, ha az alap elem a szilícium (vagy a szénláncba szilícium is épül)


A legközelebbi égitesten is a földi élet anyagcsere termékeit keressük, de a földön is van alapvetően 3 féle anyagcsere (növények, állatok, gombák), más körülmények között nem alakulhat ki más rendszer?


Remélem megzavartam a kérdést :)

2021. júl. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit elkéstél az északi fénnyel: már 2 másik bolygón is találtunk, le is fényképeztük.

Ebből a távolságból annyira nem látványos, de közelről biztos.

2021. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Egészen biztos, hogy létezik máshol is intelligens élet ès az én véleményem szerint lehet teljesen különböző tőlünk de akár humanoid is. Ez a bolygólyuk tulajdonságaitól függ, hogy milyen paraméterekkel rendelkezik. Ahogyan nálunk is, a testünk a földi èlethez van “optimalizálva” máshol is ugyan így működik különben nem tudnának fennmaradni. Minden esetre badarság és önzőség lenne azt az illúziót táplálni miszertint az egész univerzumban csak mi vagyunk oly kiváltságosak. Csak a megfigyelhető univerzumunk mèrete önmagában az emberi agy számára ugyan számokban kifejezhető de megérthetetlen és emellé rengeteg minden van amit még nem tudunk.


Az állatvilágban is megfigyelhető az a sokszínűség és végtelen lehetőség. Mondjuk a Marianna-árokban ami csak 11 km mély mégis milyen bizarr teremtmények lakják. Mi van azokkal a bolygókkal amik több száz km mélységű óceánokkal rendelkeznek? Kinézetüket tekintve teljesen absztraktak is lehetnek.


Nekünk embereknek az idő a legfontosabb hiszen egy bizonyos ideig létezünk aztán megszűnünk. Simán el tudok képzelni egy olyan fejlett civilizációt ahol már rég kiaknázták a mulandóságot és nem a tér-időben mozognak hanem különböző síkokon.


Ha mi létezünk és a tudományunk dolgozik azon hogy többet tudjunk, tovább éljünk, megtudja kik és mik vagyunk a világegyetemben, tudást szerezzen, hasznosan tudja alkalmazni a technológiát, fejlessze az orvostudományt akkor simán lehetséges, hogy ezeket a kérdéseket egyszer már más faj is feltette vagy fel fogja tenni. De ez csak fikció hiszen semmit nem tudunk erről csak feltételezünk.


A feltételezés hogy csak mi lennénk ebben a végtelenül nagy térben olyan, mintha egy hal egyedül úszkálna az atlanti-óceánban.

2021. aug. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"A feltételezés hogy csak mi lennénk ebben a végtelenül nagy térben olyan, mintha egy hal egyedül úszkálna az atlanti-óceánban."

Igen, ez a hasonlat helytálló is lenne, ha az Atlanti-óceán akkora lenne, mint a Naprendszer.

2021. aug. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"mintha egy hal egyedül úszkálna az atlanti-óceánban"

Amikor az élet létrejött, akkor bizony egyedül úszkált az óceánban.

Egyáltalán nem lehetetlen.

2021. aug. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

""mintha egy hal egyedül úszkálna az atlanti-óceánban"

Amikor az élet létrejött, akkor bizony egyedül úszkált az óceánban."


A halak nem csak úgy hirtelen létrejöttek, hanem hosszú idő alatt alakultak ki. Tehát sosem volt olyan, hogy az élet létrejöttekor az első kialakult hal egyedül úszkált volna bármilyen óceánban is.

2021. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Valóban, hallal nem volt ilyen.

De nem is ezt mondtam.

Az első élet úszkált egyedül.

Mondjuk az igaz, hogy az óceán egyáltalán nem volt üres: tele volt az élet alkotóelemeivel. Sokból születhetett volna egy új élet.

2021. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
nekem gyanús amúgy is,hogy érdekes módon elöször csak dinoszauruszok voltak,miért pont elöször ök. Hogyan alakult ki,szerintem intelligens erő,ami az univerzumba csak a földön adatott meg,mivel szerintem az ősrobbanásba benne volt rögtön az élet keletkezése.Tudom ez már teologia téma,de én már nem hiszek a tudosoknak
2021. aug. 10. 15:18
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom ez már teologia téma,de én már nem hiszek a tudosoknak"

Ez szíved joga. Csak épp azt nem értem, hogy akkor mit keresel a tudományok rovatban, és minek írsz ki kérdést, ha elismerten nem érdekelnek a válaszok?

2021. aug. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"elöször csak dinoszauruszok voltak,miért pont elöször ök"

Na nem.

Tudod, hogy hány fajta élet volt itt a dinók előtt?

2021. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!