Szerintetek van reális esélye annak, hogy éppen az oltások okozzák a covid vírus egyre több nutációját?
Egy oltásellenes vita kapcsán merült fel ez a téma:
https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-ferto..
68-as válaszból idézem:
"Mellesleg ez egyáltalán nem bizonyított hogy nem pont az oltásokTÓL van egyre több durva mutáció. Sőt az antibiotikumokból kiindulva pont annak kéne történnie. Minél több antibiotikumot használsz, annál nagyobb eséllyel jön létre rezisztens mutáció, mivel a nem rezisztenseket kiirtod, a rezisztens mutációkat meg ezáltal előnyben részesíted.
Józan paraszti ész, és egy nyugdíjas virológus is ezt mondja - persze alternatív videomegosztón.
Természetesen a gyógyszerlobbi "konszenzus" ilyet nem mondhat. Sőt a logikának ellentmondó dolgokat terjeszt: hogy az oltatlanok okozzák a mutációkat. Haha, ki más? :D
De ha belegondolsz: egy oltásra rezisztens mutációnak milyen előnye lenne egy oltatlan testben? Elnyomja a többségben lévő nem-mutáns. Ellentben egy oltottban minden "normális" vírust kiirt a felturbózott immunrendszer KIVÉVE a rezisztens mutánsokat, akiknek ezáltal szabad a pálya, és terjeszthetik egymás között az oltottak.
Mutációra nagyon hajlamos vírust soha nem fog senki oltással megállítani, max valami automatikusan adaptálóval, az meg még odébb van. Influenzával sem sikerült ilyet kifejleszteni. Egy sima influenza oltásban vagy 40 variáns elleni koktél van, évről évre egyre több."
Van itt olyan, aki meg tudja ezt cáfolni?
1#
Te kevered a szezont a fazonnal.
"Az oltottak is elkaphatják".
(Gyanítom senki se értette,hogy miert írtam.)Tehát bekerül a szervezetükbe a virus.
Azaz az oltatlanokban is és az oltottakban is megvan a mutálódás lehetősége!Ezt akartam mondani a kérdezőnek.
Csak könnyebb károgni és mindent az oltatlanokra verni,mint gondolkodni,ugye.
Az oltottakban sokkal kevesebb vírus lesz, az is sokkal rosszabb körülmények között, sokkal rövidebb ideig.
Töredék kockázatot jelentenek az oltatlanokhoz képest.
#12: "sokkal rosszabb korulmenyek kozott"
Vagyis az immunrendszer nyomasa alatt, ami a szelekcio hajtoereje. Raadasul - a fertozesen atesettekkel szemben, ahol a adaptiv vedekezes spektruma sokkal szelesebb, ezenkivul az innate immunrendszert is erinti - egy nagyon specifikus nyomas alatt.
Adott egy magas mutacios rataval rendelkezo virus es egy immunologiailag heterogen populacio. Mivel az aktiv immunizacio csak annyira hatekony, amennyire az egyen immunrendszere, igy a felnott populaciot tekintve a hatekonysag meglehetosen valtozo es a kockazatcsokkentes az egyenek szintjen nagyban kulonbozo (es akkor meg arrol nem is ejtunk szot, hogy az egyes vakcinak hatekonysaga is eltero lehet). Korral az immunizacio hatasfoka, a naiv T sejt repertoar beszukulese okan, csokken. Ugyanez igaz a kovetkezmenyes immunszuppresszioval jaro civilizacios betegsegek eseten, melyeknel sok eseteben az elhizas jelenti a kiindulo pontot. Nem veletlen, hogy a sulyos betegek kozott tarsadalmi aranyukhoz kepest felulreprezentaltak az elhizottak. A feher zsirszovet immunszuppressziv jellege a vakcinacio hatasfokat is csokkenti. Ebbol sarkitva az kovetkezik, hogy kisebb kockazatot jelent egy 30 eves egeszseges egyen oltatlanul, mint egy 70 eves vagy egy 30 eves elhizott oltottan. Az egyszeru oltott/oltatlan sema pedig abrak, tudomanyosan alulmuveltek etetesere. (Egeszen elkepeszto az az altalanosito narrativa, ami azt erolteti, hogy az oltottakban es csak es kizarolag bennuk alacsonyabb a virusszam, ezert kevesbe fertozoek (ami egyes esetekben igaz is), mikozben a tunetmentes fertozottekrol (aljasul osszemosva a preszimptomast az aszimptomassal) azt a szemenszedett hazugsagot toltak az elmult masfel evben, hogy milyen veszelyesek. Jo reggelt, a tunetmentes (vagy enyhe tunetes) fertozottekben a nyalkahartyan terminalodik a fertozes, nem vagy alig replikalodik a virus, kovetkezeskeppen nem vagy alig uritik azt.)
A mutaciok kialakulasa random, az elterjedese viszont nem (a lezarasok biztositottak a szelekcios nyomast a gyorsabban terjedo variansok ternyeresehez). Az immune escape variansok pedig az elhuzodo fertozesek soran alakulnak ki, az immunrendszer nyomasa alatt. Az elhuzodo fertozesek az idosekre es a civilizacios betegre jellemzoek leginkabb, pont ugyanaz a csoport, akikben az immunizacio hatasfoka is alacsonyabb. Egy immune escape varians szamara a szelekcios kozeget leginkabb az oltottak jelentik (a fertozesen atesettek kevesbe, mivel ott a nyalkahartyan is van memoria) Kulonosen akkor, ha egy nagyon kihegyezett immunvalaszt kell elkerulni. Ez eddig is igy volt es vakcinacioval egyutt is igy lesz. A vakcinaciotol realisan annyi varhato el, hogy csokkentse a korhazi kezelesre szorulo esetek szamat.
#13
"Egeszen elkepeszto az az altalanosito narrativa, ami azt erolteti, hogy az oltottakban es csak es kizarolag bennuk alacsonyabb a virusszam, ezert kevesbe fertozoek (ami egyes esetekben igaz is), mikozben a tunetmentes fertozottekrol (aljasul osszemosva a preszimptomast az aszimptomassal) azt a szemenszedett hazugsagot toltak az elmult masfel evben, hogy milyen veszelyesek.. Jo reggelt, a tunetmentes (vagy enyhe tunetes) fertozottekben a nyalkahartyan terminalodik a fertozes, nem vagy alig replikalodik a virus, kovetkezeskeppen nem vagy alig uritik azt."
Forrás? Eddig minden nem oltásellenes oldalon azt olvastam, hogy tünetmenetesen is ugyanúgy terjeszthetjük, mert nincs kevesebb vírus szám a nyálkahártyákon.
Pl.: [link]
Itt egy dél-koreai kutatásra hivatkoznak, ahol egy tömeges tesztelést követően jutottak erre a megállapításra. De máshol olyat is olvastam, hogy akiknél később jelentkeznek tünetek, ők éppen a kezdeti tünetmentes szakaszban fertőznek a legjobban, mert ekkor van bennük a legtöbb vírus. Nem tudom, ez mennyire igaz, az előbbit azt viszont eléggé igazoltnak látom. Amit fel lehetne ez ellen hozni, az az, hogy a tünetmentesek általában kevesebbet köhécselnek, így ténylegesen nem juttatnak annyi vírust a levegőbe.
„Az igazolt tény, hogy egy nem beteg személy légzőtraktusában a nyálkahártyán pontosan annyi vírus van, mint annak, aki beteg lett, szükségképpen nem jelenti azt, hogy ugyanannyit szét is szór a külvilágba” dr. Simon Clarke, sejt-mikrobiológus (University of Reading).
Viszont tüntetmentességnél még ott van az is, hogy mivel nem is vagy tudatában annak, hogy fertőzöl, ergo nem maradsz otthon, sokkal többet mész közösségbe.
Mellesleg a tünetmentesség nagyon ritka covidnál, még akikről azt hitték hogy azok, legtöbbször azokról is kiderült később, hogy voltak enyhe tüneteik, vagy csak később jelentkeztek jobban.
"A mutaciok kialakulasa random, az elterjedese viszont nem (a lezarasok biztositottak a szelekcios nyomast a gyorsabban terjedo variansok ternyeresehez)."
Viszont a mutaciók kialakulásához a vírusok darabszáma jelent rizikófaktort, amit pedig a lezárásokkal, oltásokkal lehet csökkenteni csak. A gyorsabban terjedő variánsokkal amúgy mi lett volna ezek nélkül? Nem hiszem hogy ezek nélkül eltüntek volna. Az előnyük, hogy gyorsabban terjednek, így is nekik kedvezett volna. Számomra inkább az tűnik logikusnak, hogy ha már kialakult egy fertőzőbb, gyorsabban terjedő mutáció, akkor nem az a megoldás, hogy feloldjul a korlátozásokat, hanem inkább hogy szigorítunk rajtuk. De ha van valami hiba a gondolatmenetemben, akkor nyugodtan javíts ki!
"A vakcinaciotol realisan annyi varhato el, hogy csokkentse a korhazi kezelesre szorulo esetek szamat."
Ami éppen elég is, hiszen a nagyobb veszélyt így hatékonyan orvosolja.
#14
Azért írhattál volna valamit, ami bizonyítja is azt amit mondasz, nem értem miért félsz velünk megosztani ezeket az infókat. Ezt a kérdést éppen azért írtam ki, hogy megvitassuk ezt a témát kultúrált keretek között, de sajnos ellenérveket nem igazán látok tőled sem.
16#
Milyen ellenérveket akarsz?Nem látod ,hogy ez egy virusőrület?Mikor esik már le?A hatodik vagy a hetedik oltásnál?Esetleg szögesdrót möge zárt emberek kellenek hozzá?
Nem virustagadásról van itt szó,hanem a józanész keretein belül kéne már maradni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!