Hogy fognak életben maradni majd a Marsra utazó emberi telepesek?
Mivel a Mars légkörének oxigén tartalma 0,13%. Bar nem tudom, hogy a wikipedia igazat ír-e, mert valahol azt olvastam, hogy 2%. A légkör összetétele is alkalmatlan. Illetve hogy fog kitartani az oxigén a hosszú út során? Honnan tudják mennyi oxigén élelmiszer, víz és stb. kell egy ilyen útra és minden gravitacio nelkul hogy aklimatizalodnak miutan a Marson landolnak ahol minden masabb mint az urhajon nemhogy a Foldon. Hogy szokjak meg azt hogy minden rozsaszin, de leginkabb az a kerdes erdekel es aggaszt hogy mi lesz azokkal az emberekkel hiszen olyanra vallalkoznak ahol a legkor az embernek alkalmatlan. Mert arrol nem irnak hogy volna terraformalo technologiajuk es ismeretuk hogy kell terraformalni. De kerdes hogy ez vajon mennyiben befolyasolna negativan a Galaxis tobbi bolygojat ha lenne is ilyen technologia?
Van erre vonatkozo NASA cikk ami ezekkel a kerdesekkel is foglalkozik?
* és nem tudom a gravitáció nélküli térben
bocs ezt ne olvassátok utána csak elkezdtem egy másik mondatot és ott maradt.
"egy minden téren kellemetlen helyre utazik és ott él"
Csak NEKÜNK minden téren kellemetlen hely.
Nekik nem.
Nem mondom, én is szívesen körülnéznél az Olympus Mons tetejéről.
De az ehhez szükségest tortúrát nekem nem éri meg. :D
Az emberi szervezetnek minden téren kellemetlen, akkor is ha ő ezt nem veszi tudomásul. Így értettem azt a mondat részletet amit idéztél.
De amúgy van aki tényleg ilyen ahogy írod ezzel egyetértek, gyakran szimpla emberek is csinálnak extrém dolgokat, amit más ember nem csinálna.
Emberekkel a Marsra? (1. rész) [link]
"Milyen egészségügyi kihívásokkal kell szembenézni, ha a Marsra szeretnénk utazni?
Ezzel a kérdéssel foglalkozik NASA-nál az űrrepülés emberre gyakorolt hatásával foglalkozó kutatási program (Human Research Program [link] ), és keres megoldásokat űrhajósok védelmére. A közeljövőben több cikkben fogjuk bővebben is kifejteni az emberi szervezetre hatással lévő különböző tényezőket. De lássuk, hogy melyek is ezek.
Az űr az ember számára egy idegen, veszélyes környezet. Nem csak azért, mert egy levegő nélküli vákuum, amelyben másodpercek alatt meg lehet halni, hanem a kinti hőmérséklete (közel 3 kelvin, azaz –270 Celsius-fok) sem tolerálható az emberi szervezet számára. Ezért nagyon fontos, hogy az űrhajósok védőruhája, a szkafander a lehető legellenállóbb legyen, mert egy apró hiba is halálos lehet. A súlytalanságban az izmok mozgatásának hiánya miatt az izomzat elkezd visszafejlődni. Szárított és fagyasztott ételt kell fogyasztaniuk az űrhajósoknak, illetve többekkel összezsúfolva jutnak ki az űrbe. Ha csak egyesével tekintjük a korábban felsorolt tényezőket, azok önmagukban is kihívásnak számítanának, nemhogy így egyben."
Az emberi test viselkedése az űrben (NASA) [link] /bodyinspace
Digitális egészségügy – az emberiség galaktikus jövőjének kulcsa (3. rész) [link]
" d) Földről irányított, marsi űrhajósokat operáló sebészeti robotok
Szinte elkerülhetetlen, hogy az űrhajósoknak műtétre legyen szükségük. Bármi történhet velük odaát.
Napjaink orvosi robotjait a sebészek irányítják egy vezérlőpanel segítségével, a Prometheus című filmben azonban olyan robotot láthattunk, amely teljes műtéteket tudott egyedül elvégezni. A Mars-generáció robotja valahol a kettő között lesz. A földi sebészek minden lépést előre megtervezhetnének, robot pedig véghez vinné azokat – késleltetett, digitális földi felügyelet alatt. A daVinci robot [link] , valamint a Google és a Johnson & Johnson [link] közös fejlesztése remek példa erre.
Egyetértek Muskkal abban, hogy a Marsra szállás lenyűgöző kaland lenne. A legizgalmasabb dolog, amit csak el tudok képzelni. Senki sem akarja nálam jobban, hogy a Mars-küldetés sikerüljön. Meggyőződésem azonban, hogy a digitális egészség lemaradásban van az asztrofizika és a rakétatechnológiák mögött.
Olyan vállalatokra, újítókra, döntéshozókra és kutatókra van szükségünk, akik és amelyek vezető szerepet vállalnak az innovációs törekvések terén, elismerik a terület fontosságát, és be is fektetnek a digitális egészségbe. Aztán végre csinálhatjuk azt, amiben az emberiség a legjobb: tovább fedezhetjük fel a végtelen kozmoszt."
The Medical Futurist [link]
24-es köszönöm. 25-ös a víz miatt írtam mert amikor bemutatta hogy isznak vizet es volt hogy hagyta hogy a viz a tasakbol kiusszon es ugy kapta be az osszetapadt vizreszecskeket. Jo tudom azert a vér és víz között van különbség, de ezt nem tudtam hogy odatapad a sebbre a vér. Bizonyos dolgokhoz tipego vagyok nezzetek el ezt nekem. Ezert kerdezek itt mert mindig van valaki aki ert hozza es nem veti meg a gyk kerdeseit. Gyakran tok jo linkeket szoktak megosztani.
26-os tok jo amiket irsz bar en nem neztem meg a Prometeust mikor megtudtam, hogy horror es lattam egy ket trailert is. Brr. Meg csalodas volt mikor megtudtam mert lattam egy kepet rola es gondoltam megnezem de nem szeretem a horror filmeket. A Matt Damonos filmet neztem meg mikor ott ragadt a Marson az jo film volt.
De tok jok ezek amiket a mutos robotokrol irsz amugy, amit emberek vezerelnek . En mar olyat is láttam egy dokumentum sorozat mutatta emlekeim szerint, hogy egy kapszulaban lenyelt mikro robot amivel aprobb muteteket is tudtak elvegezni vagy szimplan fajdalommentesen szondazni pl gyomrot, beleket vagy mintat is tudtak vele venni. Mar nem emlekszem talan tv-be volt egy dokumentum sorozat de ez se most volt mar vagy 5 vagy 10 éve.
Elon Muskrol most olvastam egy aprilisi cikket, hogy sorra robbanak fel azok az urhajok amiket arra fejlesztenek ki hogy az embereket egy 1 millios koloniat a Marsra utaztassak. Ez igaz? Marmint amit irtak hogy vannak gondok az urhajok fejlesztesevel.
Mondjuk en teljesen alkalmatlan vagyok az ilyen utazasokra ez engem nem igazan erint tomott fogaim vannak, szemuveges vagyok, nem hallok az egyik fulemre a legnyomasra alapbol erzekeny a fulem es melegbe is ovnom kell nem csak hidegbe, ha legkondicionalt helyre megyek vagy olyan az ido akkor mindig ott a nyakamba a fules hogy barmikor hasznalhassam.
Engem az űrszemét is aggaszt nagyon, ami a Fold korul kering. Oke hogy felfedezi az emberiseg az Univerzumot ez tok jo egyetertek, de aggaszto hogy mig ezt epíti mit hagy a lakohelye korul es az is hogy egy ilyen dolog azert allando veszelyt is general arra aki ezekbe a dolgokba bele kezd.
Az urszemetnel amit tudok, de ezt is jo par eve olvastam, hogy a Japanok mar elkezdtek fejleszteni egy technologiai takarito eszkozt de azota nem olvastam roluk sem ezen urtakarito projektrol. Valoszinuleg vannak mar ujabb fejlesztesek is mig en nem olvastam. Azt is tudom hogy az urszemet a Nemzetkozi Urallomason szolgalo urhajos embereknek is nehezseget okoz es gyakran aggodalmat es keszenletet okoz de barmennyi fotot keszitettek a Foldrol nem lattam hol vannak. Valaki latott mar olyan fotót ahol látni űrszemetet is?
29-es szerintem azert nem ilyen groteszk ez. Vannak nem csak heterok hanem aszexualisak es demiszexualisak is egyebkent. Nem a szex hiany lesz a legnagyobb problemajuk es egy tudós pl. nem ugy gondolkodik ahogy az atlag, plane hogy tobb veszellyel kell ott szembenezniuk es nem hiszem hogy ez lenne az elso gondolatuk mikozben epp egy veszelyes javitasra kene koncentralniuk. Szigoru feltetelei vannak az alkalmassagnak is, legalabbis a NASA-nal. Pl. Urhajos csak vadaszpilotabol lehet es nem is mindenki alkalmas es a kepzes is hosszu.
Amugy szerintem a lakohelyunkon is trillio csodat lehet felfedezni es trillio ismeretlen dolgot jo dolgot nem tud még az ember a saját szülőbolygójáról. Én imádom a természetet, az állatokat, a növényeket, szeretem ezt a bolygot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!