A technika fejlődése révén lehetővé válhat egyszer az időutazás?
Csak hatszor volt a téma idáig itt.
Teljesen jó válaszok is születtek, és egyik se jogvédett.
Tehát te is elolvashatod mind.
Az a baj ezzel, hogy az időt nem lehet szimplán venni, sajnos téridő van, így én most nem is foglalkozom magával az idővel, maradjunk a térnél.
A táj az változik, nem hiába vannak a régészeti lelőhelyek a föld alatt, előfordulhat, hogy az ezer évvel ezelőtti utcaszint harminc méterrel a mostani alatt, vagy felett volt és az kifejezett koppanás lenne ugyebár a visszamenetelkor.
Aztán ugye a Földünk meglehetős sebességgel forog a tengelye körül, de még a Nap körüli pályáján is száguld, ráadásul maga a Nap sem áll egy helyben, nagyjából az ekliptikára merőlegesen mozgást végez, mégpedig évente a Nap - Föld távolságnak a négyszeresét teszi meg és cipeli magával az egész Naprendszert, így valójában a Földünk egy meredek csavarvonalat ír ée éves Nap körüli pályáján. Aztán még a galaktikánk is forog, méghozzá elképesztő sebességgel, így a térben az a pont, ahol éppen mondjuk a Gellérthegy teteje volt, az kitudja hány fényévnyire van az űrben és milyen irányban?
Természetesen ugyanez vonatkozik a jövőre is, a Földünk nem áll egy helyben, most attól függetlenül, hogy az időben való utazás sem tűnik kivitelezhetőnek, a térben megtalálni azt a pontot, ahol valaha volt, vagy majd lesz, nos az lehetetlen.
Múlt héten is volt szinte betűre ez a kérdés.
Nem tudjuk.
A fizikánk elvben nem tiltja, a logikánk, megszokásunk, a kauzalitás igen.
És nem tudjuk, ebből melyik igaz.
Tényleg nagyon sokat írtunk már erről.
Például csak egy dolog: MOST miért nincsenek itt időutazók?
Ha valaha lehetséges lesz, nyilván nagyon sokan akarnak majd utazni, és az emberiség létszáma gyorsan szaporodik.
#5
"A fizikánk elvben nem tiltja, a logikánk, megszokásunk, a kauzalitás igen."
A logika meg a kauzalitás a múltba utazással nem fér össze.
A jövőbe minden további nélkül lehet utazni, a műholdak vs a bolygónk viszonylatában ez a gyakorlatban folyamatosan zajlik.
"A logika meg a kauzalitás a múltba utazással nem fér össze."
És kismillió dolog a kvantumfizikában szintén nem fér össze a megszokásainkkal, logikánkkal.
Ez nem jelent semmit.
Camille Flammarion azt mondta, sosem jutunk el a Holdra, mert elfogy a légkör, ami a léghajónkat emelni tudja. Léghajóval tényleg nem.
De eljutottunk a Holdra, olyan módon, amire ő az adott kor fizikájával, technikájával még nem gondolt.
Ismétlem magam, már pár hasonló időutazásos témánál leírtam.
A 3 tér és 2 idő dimenziónkon BELÜL akármennyire ütközik a megszokásokkal, kauzalitással, az nem jelenti azt, hogy az ebből kilépéssel is így van.
Csak arra még nincs fizikánk.
#9
"Csak arra még nincs fizikánk."
És lehetséges, hogy soha nem is lesz(igazából ez a valószínűbb forgatókönyv)
Nem igazán értem, hogy honnan ez a kincstári optimizmus, hogy MINDEN megvalósítható és megoldható, amit csak elképzel az ember az elméjével, csak még nem tudjuk, hogyan.
Ennyi erővel miért ne higyjünk inkább abban, hogy létezik a Mindenható Repülő Spagettiszörny, aki elintéz nekünk bármit, csak elég sokat kell imádkozni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!