Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet az Európa holdon?...

Mi lehet az Európa holdon? Szerintetek lehet rajta élet valamilyen formában?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a téma, akár ha bármilyen számunkra “primitív” életet felfedeznek rajta hatalmas hír lenne. Az évtized végére tervezik a kutatást hogy oda küldenek egy szondát szerintetek lehet ott valami? Mostanában kezdtem el az ilyen témákról videókat nézni, olvasni. Hihetetlenül érdekes hogy akár a közeljövőben felfedezhetünk máshol is életet a földön kívül még ha ilyen formában is.
2021. jún. 3. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen egyszerűbb egysejtű életforma könnyen lehet.
2021. jún. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
1. Könnyen? Ez azért eléggé bizonytalan, mivel az se egyértelmű, miért alakul ki az élet bármely formája, ha kialakul.
2021. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit közelebb is találhatsz: az oroszoknál van egy állandóan befagyott tó.

Nagyon óvatosan akarnak lenézni a jég alá, hogy mi van ott egyáltalán.

2021. jún. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

A Földet már többször találta el egy-egy kóborló aszteroida. Ilyen ütközéskor pár százezer tonna víz, vagy tengervíz is kivetődhet az űrbe élőlényekkel együtt. Az élet csírái régen szétszóródtak a Naprendszerben.

Ha találnánk valamit a Marson, vagy az Európa hold jege alatt, az valószínűleg földi eredetű, de a helyi viszonyokhoz alkalmazkodott mikroorganizmus lenne.

2021. jún. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 crudy ***** válasza:
100%

Alapvetően azt mondju, ogy az élet feltétele a víz. Folyadéra minden élőlénynek szükséges van és ez oxigénnel együtt jár. Ez egy kicsit beszűkűlt, már régóta hangoztatják a tudósok, hogy a mi életünk feltéte a víz. Mivel az űrben, holdakon, bolygókon, csillagokban ugyan azok az anyagok jelen vannak mint amiből a föld és mi állunk így ezzel nem lehet gond. De monjduk a víz. Az europa óceánjai 100 km mélyek is lehetnek és még nem tudjuk pontosan, de lehet nem is annyira hideg mivel az árapályerők melegítik a holdat. Ezek vízből vannak tehát ha csak ezt nézzük, akkor persze, lehet ott élet.


A jég a felszínen kb 15-20 km vastag, tehát semmi fényt nem enged át. A földről tudjuk, hogy nagyon mélyen többekközött a fény hiánya miatt nincs élet. Ám de a medveálatkák az egyik legjobb kapaszkodó. Tudjuk róluk, hogy nagyon hidegben, nagyon melegben, vákumban, sötétben, víz nélkül 3 hónapig egész nap valóvilágot nézve is túlélik. Tehát ha ezek az éllőlények a föld legzordabb körülményei között is túlélik, akkor könnyen lehet az europa vizeiben is megtalálhatók hasonló életformák.


Az sem veszettűl elrugaszkodott, hogy aktív vizi élet lehet ott, én is nagyon várom az europa missziót, sőt inkább oda küldenék szondát mint a vénuszra, bár most ott is van egy kis mozgás etéren.

2021. jún. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Folyadéra minden élőlénynek szükséges van és ez oxigénnel együtt jár."

Folyadék kell, víz nem feltétlenül, és akkor oxigén sincs.

Szén van, a nélkül nem működik.


"nagyon mélyen többekközött a fény hiánya miatt nincs élet"

Ez nem igaz, kemoszintézis előfordul több km mélyen is, teljes sötétségben.

2021. jún. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 crudy ***** válasza:
100%
Persze, nem is az autotrofia a gond a fény hiányában hanem a vadászás/túlélés. Persze ha pici élőlények, mikrobák, egysejtűek síkon mozgunk akkor ez ugyebár teljesen mindegy.
2021. jún. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

extremofil élőlények [link]

Az extremofil olyan élőlény, mely olyan, szélsőséges fizikai vagy kémiai tulajdonságokkal bíró élőhelyekhez alkalmazkodott (vagy egyenesen képtelen más környezetben élni), melyben az élőlények többsége azonnal elpusztulna. Léteznek élőlények, melyek magas vagy alacsony hőmérsékleten, nagy nyomáson élnek, eltűrik a radioaktív sugárzást, vagy az extrém szárazságot, a savas vagy lúgos környezetet. Az extremofilek nagy része mikroorganizmus. Meglepő módon olyan helyeken fordulnak elő, ahol senki se számítana biológiai aktivitásra. Így pl. a tengerek mélyén, vagy a földkéregben 2–3 km mélyen.


Az ilyen élőlények vizsgálata segít megismerni a földi típusú élet tűréshatárait, az asztrobiológia számára fontos információt nyújtanak arról, hogy hol várható földön kívüli élet felfedezése.



Kémiai panoráma 2017 5-11. oldal [link]

Túlélők kerestetnek! Élet extrémkörülmények között


Szélsőséges élőlények és élőhelyek a Földön - asztrobiológia kurzus IV. rész [link]


Megtalálták az első atombaktériumot [link]

(nem szívesen idézek origot, de az idézett origo még nem a jelenlegi origo, és jól összefoglalta a lényeget)


Zombibaktériumokat rejt a Föld mélye, az sem tűnne fel nekik, ha kialudna a Nap [link]


Titokzatos mikroorganizmusok, az archeák jelölik ki a földi élet legvégső határait [link]

2021. jún. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha találnánk valamit a Marson, vagy az Európa hold jege alatt, az valószínűleg földi eredetű,"

Nono! Nem is olyan biztos. Egyes elképzelések szerint az is előfordulhatott, hogy a Naprendszerben az élet nem a Földön alakult ki. Lehetséges, hogy a Naprendszer korai időszakában a Marson vagy a Vénuszon kedvezőbbek voltak a feltételek az élet csíráinak megjelenéséhez, majd ezekről érkezett később a Földre, ahol viszont az élet fennmaradásához voltak-lettek kedvezőbbek a feltételek. Az is lehet, hogy egy olyan bolygón jelent meg az élet, amely ma már nem létezik (pl. a feltételezett Theia), és onnan került át a Földre.

2021. jún. 5. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
4. Ebben azért nem vagyok biztos. Ennyivel, ha egy medencét teleengedsz vízzel, abban is életnek kéne lennie, mert szerinted víz=élet. Másrészt nem most csapódtak be ekkora aszteroidák, hanem nagyon régen, amikor azt se tudni, mi volt. Harmadrészt, ha ki is kerül valami "életcsíra" a világürbe, nem annyira kedvezőek ott a körülmények, hogy abból legyen is majd valami. Azért a tudomány állása szerint itt is kellett ez-az az élet kialakulásához, napfény, meg minden, rendszeresen.
2021. jún. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!