Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért víz van a víztoronyban?

Miért víz van a víztoronyban?

Figyelt kérdés
Ha a víztorony csak a víz nyomásáért felel, akkor lehetne bármilyen más folyadék is benne, nem?
2021. jún. 2. 21:01
 191/236 A kérdező kommentje:

"Közben azt hiszem sikerült megfejtenem, mire gondolsz. Az nem segít, hogy következetesen nem írod le..."


Nem lehet, hogy azért nem írom le, mert magadtól is rájönnél, ha építő szándék lenne benned?

2021. jún. 6. 12:27
 192/236 anonim ***** válasza:
100%

Jah, még símogassuk is meg a buksidat hogy jól van, ügyes vagy...

(Csak közben rajtad a kényszerzubbony)

2021. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/236 sadam87 ***** válasza:
100%

#191

Szerencsére nincsenek túlzott elvárásaid a válaszolóktól. Csak olvassuk ki az elmédből, mire gondolsz. 😂😂😂😂😂

Na, ahogy ígértem, ami volt érdemi hozzászólásod, arra reagáltam. Látom, megint kifogytál. 😉

2021. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/236 anonim ***** válasza:
100%
Menj az ötleteddel a vízművekhez, hátha értékelni fogják.
2021. jún. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/236 anonim ***** válasza:
100%
Hát vagy védesse az ötletét, és mutassa meg itt mennyiért akarják megvenni a jogokat :)
2021. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/236 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom eldönteni, hogy ez egy inkompetens feltaláló, vagy ennyire kitartó troll.


Egyikre sem láttam még ennyire szélsőséges példát.

2021. jún. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/236 Wadmalac ***** válasza:
100%

Megnéztem a rajzot, elég pontos ábrázolása egy bűzelzáró szifonnak, ami mondjuk minimum 100 éves találmány.


És amúgy működne.

Csak minden általunk felsorolt hibával, kivéve a hermetikus dugattyú súrlódását.

Ugyanúgy ugyanannyi vizet kell utánpumpálnia a szivattyúnak, ahogy fogy, plusz ugyebár a kérdező a másik folyadék könnyebb pumpálásáról beszélt, na itt az nincs is pumpálva, egyszer betöltve és sziasztok.

Víz szennyezés:

Ha aceton, az párolog, a gőze ugyanúgy beoldódik a vízbe, tehát a mérgezés továbbra is fennáll, plusz a tűzveszély is, meg a párolgással elvesző elég drága aceton (ami egyébként drogrendelet alá tartozó anyag).

Ha túl sok vizet szívsz le, az aceton felmegy a csőben és átfolyik, ez ellen szenzorokat és szelepeket kéne beiktatni, ami mind plusz költség. Meg hát ugyebár háromszor annyi tárolóedény-anyag kéne, mint sima víztorony esetén.


Szóval nem sok minden változott, az ötlet sokkal drágább, veszélyesebb, körülményesebben használható, mint egy oldschool víztorony és az előnye nulla, de legalább van sok hátránya.


:D

2021. jún. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/236 A kérdező kommentje:

"ami mondjuk minimum 100 éves találmány"


Ne gyalázd már ennyire magatokat.

2021. jún. 7. 07:53
 199/236 anonim ***** válasza:
100%

“Magatokat”


Tehát ismét az egész világ ellened van, ugye? :)

2021. jún. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/236 A kérdező kommentje:
Nem,most csak a válaszolókról beszélek, akik nem jönnek rá maguktól 100 éves találmányokra és csak dugattyúra futja nekik.
2021. jún. 7. 08:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!