Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy fa kidől az erdőben,...

Ha egy fa kidől az erdőben, hangos recsegéssel dől ki akkor is ha nincs ott senki, aki hallja?

Figyelt kérdés
nem tudom volt-e már hasonló kérdés?
2010. aug. 23. 05:46
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Persze.
2010. aug. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2010. aug. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként nincs olyan, hogy senk isem hallja, mivel a Kormányzó Szellem egyfolytban tapasztalja a világot.
2010. aug. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szerintem volt már, de a kérdés az is lehetne, hogy létezik-e a világ rajtunk kívül, nagyjából ugyan arra jutunk.
2010. aug. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%
Kedves Felhasználó! Legyen szíves hasonló jellegű kérdéseit legközelebb az Egyéb kérdések-Humor kategóriába írni.
2010. aug. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Valamiről lemaradtam, vagy a humortalanság új generációját éljük?
2010. aug. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

9.03-nak

"Tudok egy bolygót, egy vörös képű uraság lakik rajta. Az soha egyetlen virágot meg nem szagolt életében. Soha egyetlen csillagot meg nem nézett. Soha senkit nem szeretett. Soha nem csinált egyebet, mint folyton csak számolt. És egész álló nap azt hajtogatta, amit te mondtál az imént: "Én komoly ember vagyok! Én komoly ember vagyok!", és csak úgy dagadt a kevélységtől. Hát ember ez? Dehogy ember! Gomba!"


Hogy legyen egy "tudományos" kérdés is.

Honnan való ez az idézet?

Ha megfejtette, akkor mindjárt olvassa is el. Megéri.

2010. aug. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
volt már ilyen igen. mivel a hang a levegőben rezgése, hulláma és csak a fülünk alakítja át hanggá, ezért elméletileg ha egy fa hangosan kidől és senki sem hallja, akkor nincsen hangja. mint ahogy a színeket is a mi szemünk kreálja, érzékelő nélkül a dolgoknak nincs színe(éjjel, ha a csapok nem működnek minden szürke). tehát a kérdés nem marhaság. de azt hozzá kell tenni, hogy maga a hanghullám az akkoris létrejön, ha nincs ott senki, tehát ilyen értelemben a kidőlés milyensége nem változik meg, az már más kérdés, hogy ez senkinek a fülében sem alakul szubjektív hangérzetté. ez tipikus esete annak, hogy sosem lehet megfigyelni, mert a megfigyelő jelenléte már mindent megváltoztat. de elméletileg igazad van. viszont gyakorlatban kicsi az esélye, vannak állatok pl.
2010. aug. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
2010. aug. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Érdekes, ha egy hangrögzítő eszköz jelen van, ugyanúgy reccsenést fog rögzíteni mindenféle jelenlét nélkül, mint ha bárki ott volna és hallaná ...
2010. aug. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!