Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Anyagból energiát már készítet...

Anyagból energiát már készítettek, de energiából anyagot lehet készíteni?

Figyelt kérdés
Ha tudod akkor légyszíves konkrét példát írni.
2010. aug. 22. 11:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Konkrétan arra gondoltam pl: mágneses,- elketromos,- mozgási,- fény energiát közvetlenül anyaggá átlalkítani, más közbülső anyag (katalizátor) használata nélkül.


Én úgy tudom, hogy a fotoszintézisnél a növény a "napenergia" (fény,-hő) segitségével széndioxidból állít elő oxigént, tehát redukálja, de nem biztos, hogy jól tudom.

2010. aug. 22. 13:30
 12/14 anonim ***** válasza:

A "széndioxidból oxigén" előállítása is energiából anyagot készítő folyamat (nézd csak meg a résztvevők tömegét). Az igaz, hogy csak a foton energiájának kis része alakul anyaggá.


A legnagyobb energiákat mozgósító folyamat (amit ismerünk), az, amikor 2 gamma fotonból egy elektron-pozitron pár keletkezik és szétrepülnek. Ez nem csak ideiglenes folyamat: ha ezek nem találkoznak a párjukkal, nagyon hosszú ideig anyag marad mind a kettő.

2010. aug. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Kiss Éva Judit válasza:
0%
Nagyon tetszik ez az eszmecsere, mert végre eljutottunk odáig, hogy energiából LEHET ANYAGOT előállítani. Megmondaná akkor valaki, hogy mi a baj itt:"Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet. 2 A föld ekkor még kietlen és puszta volt, és sötétség volt a mély vizek színén. És Isten tevékeny ereje lebegett a vizek felett." Miért kell evolúciót oly formán tanítani, hogy az anyag csak úgy lett, amikor i.e 1513-ban már Mózes leírta, hogy hogyan keletkezett az anyag, illetve a MINDENSÉG. :-)
2014. dec. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"mi a baj itt"

Az, hogy ez nem egy tudományos kérdés, mert ellenőrizhetetlen.

Ha az isten helyére a spagettiszörnyet írnád, pont ugyanilyen kijelentés lenne.

Megkérhetlek, hogy a tudományba ne akarjál belekeverni oda nem való dolgokat?

2014. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!