Honnan veszed hogy nem készítettek? Én láttam nem is egyet pld a félföldről mivel a holdról ugyanúgy változik a föld. Annak meg nincs tudományos értéke ha a napot a csillagokkal totálban fényképezik.
2010. nov. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
A Holdon nappal nem látszanak a csillagok, csak egy nagyon jól elárnyékolt helyen, (mondjuk valami meredek falú kráterből vagy valami nagy sátor alól) mert annyira erős a napfény, éjjel pedig még egy űrhajós sem járt a Holdon.
A Nap egy fényképen olyannyira telítésbe viszi a képérzékelőt, hogy a csillagoknak nincs látható nyoma a képen. Nem volt ez másképp a filmmel működő fényképezők esetében sem. A szem máshogy működik, de ezt tudjuk jól a földön készült egyéb felvételek alapján is. (értsd ami látszik szemmel, az nem biztos hogy fényképezhető, és fordítva is igaz, nem feltétlenül látni azt, ami fotózható)
A Földet ábrázoló fotóknak a nehézsége abban állt, hogy az összes emberes Holdraszállás olyan helyre történt ahonnan a Föld magasan a Hold horizontja fölött van (több, mint 30° magasságban a látóhatárhoz képest). Ha a látóhatár is látszik, meg a Föld is, az minimum 30° látómezőt kíván. Egy ilyen képen a Föld látszó átmérője a kép látószögének kb tizede! Nem egy szépségdíjas alkotás lenne...
maci
2010. nov. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 A kérdező kommentje:
vicceltek, ugye?
csak a föld látszik a holdról?
az vajon miért látszik?
csak?
2010. nov. 29. 16:43
5/10 anonim válasza:
mi van ???
2010. nov. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Kapsz jó válaszokat és hitetlenkedsz mert elemi fogalmad nincs a fényképezésről se filmes se digitális szinten. A válaszok pontosak pedig.
Logikus, hiszen ugyanannak a csillagnak fényét verik vissza.
2010. nov. 29. 20:14
9/10 anonim válasza:
pici fényképezési alapismeretet sajátíts el, azt rájösz, hogy tényleg nem lehet Holdról csillagot fényképezni. Gondolj bele, tegyük fel voltak a Holdon. Jó rég volt. Milyen filmet használtak? Mekkora volt annak a DINAMIKAÁTFOGÁSa? Nem sok. Ma meg még kevesebb is a digitális gépeké még mindig mint a filmek voltak. Próbálj lefényképezni úgy egy embert nappal mögötte mellette, hogy a táj se égjen ki, és az ember se bukjon be. Fogadd el, nem lehet megcsinálni. Vagy-vagy. Ez technikai kérdés. A szem ebből a szempontból félig csoda, hogy képes óriási dinamikaátfogásra, azaz fényes nappal szembenézve is látsz árnyékokat. Egy digitális gépen, vagy kiég a világos rész, és jó lesz az árnyékos, vagy bebukik az árnyékos, és jó lesz a világos.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!