Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan működik az evolúció...

Hogyan működik az evolúció valójában?

Figyelt kérdés

Biológiából tanultuk az evolúciót, viszont még mindig nem tudom elképzelni hogyan is ment végbe. Nem értem hogy tudnak új, előzőleg nem létező, kedvező tulajdonságok megjelenni. Ha feltételezzük, hogy spontán mutációk keletkeznek, akkor sokkal több féle élőlénynek kellene léteznie, nem?

Elnézést, ha butaságokat írtam, laikus vagyok a témában. Csupán nem értem a logikáját.



2021. ápr. 21. 16:21
1 2 3 4
 31/31 Pombe ***** válasza:

@Kérdező: " Valaki tudja mi is pontosan a kvantumbiológia? Egyáltalán valós tudományág?"


Szerintem egyre komolyabban kell venni. Én spec. azt feltételezem, hogy az agyműködésben nagyjából ez oldja meg a szabad akarat létezésének tézisét, vagyis emiatt van az, hogy az agy nem determinisztikusan működik.


A TV-ben leadják néha ezt: [link]


Érdemes megnézni (két részes - Spektrum; Nat. Geo...)


Sajna, csak ezt találtam tőle hirtelen:

[link]

2021. máj. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!