Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Pár ezer év múlva a Földet...

Pár ezer év múlva a Földet fogják úgy hívni hogy az emberiség bölcsője, ahogy most Afrikára mondjuk?

Figyelt kérdés

A Wikipédia szerint A modern ember kivándorlása Afrikából mintegy 70 000 évvel ezelőtt kezdődött. Genetikai bizonyítékok szerint rövid idő alatt, egy alkalommal történt, és nem több, mint néhány száz egyeddel.


Ezek szerint a jövőben is néhány száz egyed lesz az a más bolygókra utazó űrhajós kolónia, akik továbbviszik a civilizációt és a kulturát. Az itt maradt emberiség pedig szétbarmolja és lakhatatlanná teszi a saját élőhelyét.



2021. ápr. 12. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

"Az itt maradt emberiség pedig szétbarmolja és lakhatatlanná teszi a saját élőhelyét."


Most mentjük meg megújuló energiára váltással.

2021. ápr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Afrika sem lakhatatlan, illetve az olyan (sivatagi) részei nem az ősemberek miatt lettek olyanok.

Persze lehet, hogy ez bekövetkezik, de ha az első állításodból következtetsz, ahogyan a második állításod elején is tetted, akkor az alapján ez nem fog megtörténni.

2021. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, miután leírtad, hogy mi fog történni, nem értem, milyen választ lehetne írni erre. :)
2021. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát hogy egyetértünk-e, vagy sem.
2021. ápr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez sok mindentől függ. A jövőben élő emberek vajon hogyan fognak tekinteni magukra? Mi leszünk mi a számukra? Hány új emberfaj jelenik majd meg pár ezer év múlva, alkalmazkodva az űrhöz vagy más kolóniák viszonyaihoz? Lehet valakinek a tudása is elveszik, hogy valaha innen származtak a majom ősei.

Afrikát is több emberféle hagyta el, a homo erectustól elindulva. Ha mindenáron nagyon ahhoz a helyzethez akarjuk ezt hasonlítani, akkor az első kivándorlók, azaz mi, ki fogunk halni és majd másfajta emberek népesítik be a világűrt, akiknek mi olyanok leszünk, mint nekünk a neandervölgyiek vagy gyeniszovai emberek.

Vagy az is lehet, hogy végleg megszakad ez a vonal.

2021. ápr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

"Az itt maradt emberiség pedig szétbarmolja és lakhatatlanná teszi a saját élőhelyét."

Ami technika innen el tud vinni minket élhetően máshova, az a Földet is rendbe tudja tenni.

A jövő szerintem nem egy tönkretett Föld, hanem egy élelmiszeripari-turisztikai központ Föld, ami a gyarmatoknak fogja szállítani a földi, ezért luxus élelmiszereket plusz fogadni az anyabolygóra vágyó kirándulókat.

2021. ápr. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tislerics Máté ***** válasza:

Minden bizonnyal még jó pár 100 millió évig a Földön lesz a legkönnyebb megteremteni az életben maradásunknak feltételeit. Hiszen ez a bolygó egy 4 milliárd éve működő 510 100 000 km² területű, emberi karbantartás nélkül is működő bio-regeneratív életben tartó rendszer. Ha kivándorlunk az űrbe, akkor is ezt a rendszert kell a legjobban leutánozni más bolygókon vagy űrállomásokon, hogy ott is életben tudjunk maradni. Természetesen azért, mert a Földön jöttünk létre és ehhez a környezethez specializálódunk az evolúció során.


A környezetvédelem és a fenntartható globálisan működő gazdaságok kiépítésének gondolata egy még nagyon fiatalnak mondható törekvés. Fiatalabb még az űr meghódításánál is. Most kezdtük csak el felfogni, hogy a Földi bioszféra megváltozik, ha nem a megszokott módon élünk benne, ami károsan hathat technológiai fejlődésünkre. Ezt egyre komolyabban kell vennünk, hogy egyáltalán a feltételei is meglegyenek a kivándorlásunknak. Párhuzamosnak kell a világgazdaságot fenntarthatóan működtetni, hogy meg legyen az az infrastruktúra és erőforrás, ami a kivándorláshoz szükséges.


Tehát a Földet majd akkor tehetjük tönkre, ha már megvetettük a lábunkat az űrben és ott sikeresen életben tudunk maradni Földi segítség nélkül is. De ha kepések vagyunk tökéletesen steril környezetben is felépíteni mesterséges bioszférákat, akkor pont a Földön ne tudnánk ezt megtenni? Ahol ez már alapból is adott volt? Ez nyilvánvalóan butaság, sőt az anyabolygónkról beszélünk, amihez mindig is érzelmes szálak fognak fűzni minket. Megkockáztatom, hogy amíg az emberiség fennmarad, a Föld lesz a legfelkapott-ab üdülőhely a galaxisunkban.


Az talán általánosan elmondható az emberről, hogy akármekkora utazásba is fog bele a Földön, hazaérni a tiszta és rendezett (akár egykori) otthonunkba mindig csodálatos érzés. Ezt az ösztönt azért nem lehet csak úgy elsorvasztani szerintem. Azt is tutira veszem, hogy a legfrankóbb múzeumok is itt lesznek a Földön, hiszen ha más nem is, a történelmünk örökké ide fog kötni minket...

2021. ápr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ennek megválaszolására egy profi jövőkutató sem fog vállalkozni. Mondjuk úgy, lehetséges. Vagy nem.

A leírt analógia semmilyen szempontból nem használható. Mondjuk ma nem mondhatjuk, hogy Afrikát szétbarmolták, bár jelentős kísérletek történtek erre, igaz más néven.

Tény, hogy jó az ábrándozás, a jövő elképzelése, de azért a parttalan elrugaszkodás nem célszerű. Nem lehet megsejteni sem, milyen lesz az az idő, mikor más helyeken stabilan él nagy tömegű (milliárdos létszámú) ember. Egyelőre nem is a berendezkedés a kérdés, hanem az, hol. Nem föld típusú bolygón csak kutatásiszinten kivitelezhető, föld típusú pedig elég messze van. Mondjuk mintha azt kérdeznénk, 70 ezer évvel ezelőtt Ázsiát Észak Amerikába vetődött, ott megtelepedett ember milyen gyakran látogatta meg korábbi otthonát.

2021. ápr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tislerics Máté ***** válasza:

,,Mondjuk mintha azt kérdeznénk, 70 ezer évvel ezelőtt Ázsiát Észak Amerikába vetődött, ott megtelepedett ember milyen gyakran látogatta meg korábbi otthonát."


Ez totál jogos! Az utolsó bekezdésemet visszavonom.

2021. ápr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tislerics Máté ***** válasza:

Meg hát ez tényleg egy totál bizonytalan téma. Napestig lehetne elmélkedni azon, hogy mi fog történni velünk. Attól még hogy valami a jelenlegi tudásunk szerint elképzelhetőbb, még nem igazán jelent semmit. A történelméből megtanulhattuk, hogy egészen furcsa irányokat is vehet egy civilizáció sorsa. Maximum ebből tudunk jogosan kiindulni. Ami azt jelenti, hogy tényleg lehetetlen előre látni mi lesz velünk.


Amúgy ezt a 4 milliárd évet azért írtam az első bekezdésemben, mert kb. akkorra alakult ki a Föld geoid alakja. De a Földi élet csak kb. 200 millió éve jelent meg. Tehát akkor kezdett el kialakulni a Földi bioszféra és igazából erre a rendszerre vonatkozott a szövegem. Nem a Föld kialakulására. Szóval baromira félreérthető, amit írtam. Sorry!

2021. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!