Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azt lehet e tudni, hogy a...

Azt lehet e tudni, hogy a földbolygón milyen nagy a túlnépesedés? Ez összefüggéssel lehet e a Covid 19 vakcina beoltásával?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 9. 07:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A nagy populáció mindig mindenben gondot okoz.

Régen ugye ott volt az élelmezés, ivóvíz, szennyvíz stb., mindig volt valami ami gátolta a népesség növekedését. Amikor pedig megoldást találtak egyre, akkor jött egy másik.

Az állatoknál is ez van, de az állatok nem vagy ritkán tudnak technikai megoldásokkal alkalmazkodni ilyen dolgokhoz, ezért náluk marad a tiszta evolúciós szelekció..

2021. ápr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ami a túlnépesedést illeti, ez komplex probléma, és meg kell különböztetni lokális és globális túlnépesedést. Viszont válaszolni bármelyiket akkor lehet, ha van mérce, amihez hasonlítunk. És van. Az ökológiai lábnyom. Ez azt jelenti vázlatosan, hogy lokálisan (és azokból globálisan) kiszámítható egy egy terület eltartóképessége optimális működésesetén. Az is kiszámítható, egy ember a mai igény szerint kényelmesen ebből mennyit kellene, hogy elhasználjon, ez a "lábnyom". Az elfogadott eredmény szerint globálisan a föld nagyjából 15 milliárd embert képes eltartani, de nem a mai szisztéma mellett. E tekintetben tehát nincs túlnépesedés. Ugyanakkor lokálisan van sok helyen, ugyanakkor rengeteg alulnépesedett térség van.


A népesedéssel a populáció dinamika foglalkozik. Abban elég sokféle, és bonyolult összefüggés alapján lehet meghatározni egy élőlénytípus szaporodási rátáját. Feltéve persze, ha ezek az adatok rendelkezésre állnak. A jelen járvány a népesség alakulásában szinte semmi szerepet nem játszik. A jelentőségét az adja, hogy az ember mai szemlélete szerint az emberélet a legdrágább a földön, érte (szinte) semmi sem drága. Ez motiválja a kutatásra adott szokatlanul hatalmas összegeket, a sietséget, a szabályok óvatos felrúgását és egy sor másdolgot, ettől van ma már vakcína. Az emberélet drágasága teszi civilizált helyeken azt, hogy az ember jelen szintjét adó gazdaságot is hajlandó így úgy befagyasztani. A zavar itt elsősorban a szokatlanságból adódó hozzá nem értést tükrözi. Persze az ember szemlélete nem azonos a világban, ezért láthatunk elképesztő anomáliákat is.


Az emberi populáció változását tehát a fentebbi válaszokban sorolt tényezők sokkal jelentősebben befolyásolják, mint a jelenlegi járvány. Ilyen járvány akkor tudna komoly hatással lenni, ha az ember még ma sem ismerné a járványterjedés okait és módját. Ez történt a középkori pestisjárványokkal, ahol időnként a népesség akár több mint fele elpusztult. Többek között ez az oka az európai kelet és nyugat közötti szemléleti és gazdasági különbségnek is. És ez így is marad mindaddig, míg Európa rá nem jön, ez számára globális hátrány a föld többi részéhez képest.

2021. ápr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak annyi a gond, hogy a civilizált résznek is foglalkozni kell az elmaradt régiókkal, mert egy globális járvány állandó visszatéréssel fenyeget.

Az sem mellékes, hogy az állandó mutációkkal a vírus változik és ezzel a járvány jellege is, például a spanyol nátha már vagy két éve jelen volt a frontokon az első világháborúban, de nem volt különösebben veszélyes, alig volt áldozata eleinte, csak a súlyos sebesültek közül szedett néhol áldozatot, meg akik a lövészárok viszontagságaitól teljesen tönkre mentek, mert ugye gondolj csak bele, ha most egy árokban kellene lakni télen, nyáron, az azért megviseli az embereket, ám a háború végére olyan gyilkos mutációja alakult ki, hogy több ember elhullott benne, mint a háború által szedett borzalmas csapásban és ez mindegyikre érvényes, egy elhúzódó járvány esetén van erre komoly esély, mert mindig a legrosszabb variáns terjed el, az enyhébbek kifutnak.

2021. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A Föld szerintem már így is eléggé túl van népesedve, de ezt nem fogja döntően befolyásolni a vakcinák által megmentett néhány millió élet. Főleg, hogy többnyire idős emberek halnak meg, akik már úgysem fognak utódot nemzeni, növelve a túlnépesedés mértékét.

(Mondjuk ezek a mutánsok elég durvák, többen halnak meg naponta, mint ahányan akkor, amikor még nem volt beoltva a 65+-os, avagy krónikus beteg igazán veszélyeztetett korosztály)

2021. ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Most már ott tartunk, hogy idősek alig vannak már kórházban, nálunk a betegek 65 év alattiak és egyre veszélyesebb a vírus, gyorsul a terjedése, nagyobb a mortalitása a járványnak, mint tavaly. Most már tinédzserek is meghalnak benne és főleg a tendencia az, ami riasztó.
2021. ápr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Igen, ezt mondom, hogy milyen veszélyesek a mutns vírusok. Idősek szerintem már azért nincsenek annyian kórházban, mert mind be vannak oltva. Persze lehet, hogy tévedek, és az új mutációk már pont nem az idősekre veszélyesek elsősorban, de ez nekem valahol nem tűnik logikusnak.
2021. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Pedig az, mert az idősek szervezete rendkívül erős, vasból vannak, komoly immunrendszerrel. Sajnos mellette mindenféle bajaik is vannak, de ha belegondolsz, azzal is megvannak, mások már régen belehaltak az ilyesmibe, de ők nem, mert ők a legerősebbek, mindent kibírnak szinte.

Na persze csak szinte, ha arra megy ki a dolog, hogy a meglévő betegségeik súlyosbodnak extrém módon, azt már kevésbé bírják és így volt ez az elején, de az öregek egyrészt most már vigyáznak magukra, másrészt sokan oltva vannak, harmadrészt aki erre hajlamos volt, az már alulról szagolja az ibolyát.

Ez volt a spanyol nátha esetében is, jellemzően fiatal felnőttek haltak bele a legtöbben, korosztály arányosan is, meg egyébként is, akkor nem volt semmilyen oltás és megtanulhatta mindenki, hogy csak a legerősebb fiatalokból lesznek öregek, a többiek nem érik meg azt a kort.

2021. ápr. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

És hosszu béke van s az ember

Rémítő szapora,

Talán hogy a dögvésznek egyszer

Dicsőbb legyen tora:

2021. ápr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Juliusz48 ***** válasza:
Elsősorban a városokban kis személyes térrel élők veszélyeztetettebbek, de viszont a gazdaság birtokosainak érdeke, hogy koncentráltan legyenek elérhetők a potenciális biorobotok. A mutációk viszont keresik a továbbélés lehetőségét, és ezért el kell érni a fiatalabb generációt is. Korábban már említettem valahol, hogy ha ez nem is, de egyszer csak jön (vagy kifejlesztenek) egy fertőzést ami elviszi a fiatalokat is. Amikor beáll az területi egyensúly az élettérben, és nem jelent a környezetnek kizsákmányolást, akkor a fertőzések is megmaradnak kisebb térségek járványának. Nekem inkább az a félelmem. hogy a gazdaság nagyurai, egyszer csak a fogyó készleteket nem akarja már a féktelenül szaporodó emberekre pocsékolni, és a városokba összegyűjtött, magát már ellátni képtelen tömegeket, magukra hagyják. Ellátás hiányában szűkös jövőt gondolok nekik. Láthatóan a területek eltartóképességét már több helyen átléptük. Ez okozza a tömegessé vált népvándorlás, a kevésbé eltartó területekről. Viszont Afrika, ahol 100 éve még 150-250 millió volt a lakósok száma, mára 1 milliárdot is elérte, de láthatóan nincs meg hozzá az eltartóképesség. Amíg elég volt a leszedett gyümölcs a túléléshez nem volt problémájuk. Mára a fákat is irtják, amik gyümölcse korábba az életük alapját jelentette.
2021. ápr. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!