Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A koronavírus a természet...

A koronavírus a természet válasza az emberek túlszaporodására?

Figyelt kérdés
Az tény hogy többszörösen túlszaporodtunk ami már sok a bolygónknak. És akkor most felütötte a fejét ez a világjárvány ami több millió áldozatot szed naponta, és még mindig nem tudták megállítani.

2021. márc. 28. 09:22
1 2 3
 21/24 sadam87 ***** válasza:
79%

#15/#20

Akkor szrepeljen itt is, miért kamu az állítás. (Amúgy nem a videóban szereplő orvos(?) "bizonyítja", ő csak behivatkozik egy- egyébként trágya minőségű - cikket egy másik orvostól, akinek nem ez a szakterülete. Én ezt a cikket néztem meg - legalábbis az elejét.)


"Ránéztem a cikkre. Már eleve elég fura, hogy nem nagyon sikerül például rendesen hivatkozni (nincs hivatkozás lista, stb.), vagy például a képeknek sem felirata nincs, se a szövegben egyértelmű jelölések. De ezek értelemszerűen csak formai hibák, nem jelentenek semmit.


Azonban jött rögtön egy érdekesnek tűnő mondat:


"Surprisingly the specimens also contained the adenovirus “pShuttle” vector, developed by Chinese scientists in 2005 for SARS-CoV-1."


(4. oldal, utolsó bekezdés)


Van is hivatkozás, szuper! Nézzük meg!


Nos sajnos a hivatkozás nem valami olyan oldalra vezet, ami alátámasztaná a cikkben megfogalmazott állítást, hanem magának a vektornak a szekvenciáját tartalmazó adatbázis oldalra.


[link]


Hm, akkor mégis honnan vette ezt az információt, próbáljuk kikeresni. Nos nem azt a cikket találtam meg, hanem a kritikai elemzését:


[link]


Eszerint két "aprócska" hibát/csúsztatást:


1. A szekvencia egyáltalán nem egyedi a SARS-CoV-2 vírusban, számos másik vírusban is megtalálható.


2. Azt a bizonyos pShuttle vektort úgy csinálták, hogy egy adenovírus genomjában berakták az előző SARS vírus spike proteinjének génjét (pontosabban egy darabját). (Ezt a cikk által megjelölt hivatkozásban írják le.) Innetnől kezdve nagyon meglepő, hogy ez a szakasz hasonlít a viszonylag közeli rokon SARS-CoV-2 geomjának megfelelő részére. (Az általam idézett cikk alapján pedig az adenovírus vektorral nincs érdemi homológia.)


Állítólag nem alapoz erre a cikkre a későbbi vizsgálatban, de akkor is bőven ad okot gyanakvásra, ha így indít egy cikk.



Csak még egy mondat a "Laboratory Origin Hypotesis" fejezet elejéről:


"No other coronavirus in the same subgenera has a furin cleavage site, as it is called."


Nos ez az állítás önmagában úgy tűnik igaz (bár ezt nem (sem) hivatkozta le a tisztelt szerző). Viszonyt a nemzetségben (azért az sem olyan durván tág rokonsági kör) bőven előfordulnak koronavírusok olyan spike proteinnel, amin furin hasítási hely van. Egy friss elemzés alapján a emzetségben többször is, egymástól függetlenül kialakult a furin hasítási hely. A következtetésük alapján ez egyáltalán nem utal mesterséges eredetre (bár önmagában ki sem zárja azt).


[link]



Na még egyet (csak szemezgetek):


"Experiments in three independent laboratories also demonstrate that CoV-2 has changed genetically so much that it can no longer infect any bat species cell culture tested."


(7. oldal, 2. bekezdés)


Állítólag 3 független vizsgálat történt - ebből 0-t hivtkozott le. (Ez már egy szakdolgozatban is elég kínos lenne.)


Amúgy nem sokkal az idézett cikk előtt arról írt, hogy a denevér, amiről feltételezik, hogy az emberre átterejdt a vírus, 1900 km-re él Wuhantól. Hát kis utánanézéssel nem úgy tűnik.


[link]


Hupej tartományban (ahol Wuhan van) a fenti link alapján ugyan valóban nem találták meg, de a környező tartományokban szinte mindenhol. Kb. bő 200 km-re lehet a legközelebbi pötty, ahol megtalálták a denevért, és nyilván nem tárták fel az összes élőhelyét. (Amúgy meg ugye az az egyik elképzelés - bár nem tudom jelenleg mennyire elfogadott - hogy egy állatpiacról indult el a járvány, ahol mindenfél állatokat összegyűtjenek messzeföldről.)



Összegezve: ez a cikk finoman szólva sem tűnik meggyőzőnek. (Amúgy a cikk szerzője eddig (saját bevallása szerint) mellrákkal és kapcsolódó betegségekkel foglalkozott, szóval nem hinném, hogy egy vírusszakértővel volna dolgunk...)"


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


(56. válasz)

2021. márc. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Tislerics Máté ***** válasza:
72%

,,Kettőtök közül neki van orvos prof végzettsége, nem Mari nénitől hallotta a közértben."


Fogd már fel, hogy nem a téma szakértője! Csak egy prof., aki a mellrákokra szakosodott. Ráadásul nem megfelelő hivatkozásokkal él.


Benyaltad a bullshit-et! Nincs ezzel semmi gond! Nem tehetsz róla!


Ellenben a professzor úr egy szánalmas alak, aki visszaél a doktori címével. Instant diplomafosztást érdemelne már ezek alapján is...

2021. márc. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
39%

Csak az a vicces, hogy egy tök ugyanilyen kérdés tök ugyanígy már lefutott hetekkel ezelőtt.

Most vagy a kérdező becstelen - vagy ez egy új, lusta és hanyag kérdező, aki még a múlt heti kérdéseket se nézte át, mert ott vigyorgott volna vele szemben a saját kérdése, megválaszolva.

2021. márc. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Véleményem szerint a koronavírus a természet válasza az emberek kificamodott táplálkozására, és az ebből fakadó hiányállapotra.
2021. ápr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!