Igaz hogy a kémiai jelenségeket le lehet írni fiziailag is?
10
Most néztem meg:)
Szóval mindennek az alapja a fizika.
A kérdésem még az,hogy ettől még egyenértékű a kémia és a biológia a fizikával?
Én nem rangsorolnám.
Mindnek megvan a területe, ahol az az optimális tudományos nézőpont.
@13: "A kémiában túl bonyolult lenne a fizikai megközelítés"
Meglehet, de már szűk 20 évvel ezelőtt is volt olyan kollégám, aki molekulatervezéssel foglalkozott és ehhez nyilván kvantumrendszerek viselkedését kellett szimulálnia (természetesen számítógép segítségével), azaz - a kémia területén - kizárólag a kvantummechanika alkalmazásából állt a munkája.
(Az egy dolog, hogy a részrendszerek számának növekedésével exponenciálisan "nehezedik" a dolog, de amit ő csinált, az még azért követhető volt egy masszív gép számára. (Persze, nyilván épp ezért volna jó, ha lenne már robosztusabb kvantumszámítógépünk, mert azokkal már lehetne nagyobb kvantumrendszereket is gond nélkül szimulálni. Ha sikerülne úgy 72 kvantumbit esetén is kiküszöbölni a dekoherenciát, akkor már megvalósulna az úgynevezett kvantumfölény, mert sacc / kb ez az a teljesítményhatár, amit még klasszikus elvek alapján működő gépekkel el tudunk érni.)
Tehát akkor kijelenthetjük hogy egyenértékű tudományok.
Köszönöm,így már mindent értek.
Inkább úgy mondanám, a valóságos világunk anyagi természetű, amelynek egyik "eredménye" az ember, aki viszont gondolkodik is, ezáltal létrehozta a szellemi világot is.
A világ számos tulajdonsága sokféleképpen magyarázható, a sokféle szabály, tulajdonság azonban hasonlóságaik alapján csoportosítható. Így alakulnak ki önálló területek, mint fizika, kémia, biológia földrajz, agrárium, kohászat és így tovább. Ezt röviden úgy mondhatjuk, hogy a sokféle dolgot azért osztjuk fel hasonló tulajdonságaik alapján, mert egy embernek ennyi túl sok. Így viszont mindenki csak a saját területét műveli, közben van némi rátekintése a "szomszéd" hasonló területekre.
A kvantumfizikus ért egy kicsit a kémiához, mert egyes jelenségeket annak az eszköztárával könnyebb áttekinteni. De van olyan kvantumfizikus is, akia biológiához ért valamennyire, mert szerves anyagok tulajdonságai meg azzal az eszköztárral foghatók meg könnyebben. Ahogy a kohásznak értenie kell a fémek tulajdonságaihoz, a péknek meg az égés rejtelmeihez, különben nem tudnak a saját területükön kiválót alkotni.
De ugyanez a helyzet a nyelvvel, az irodalommal,az orvoslással és mindennel. Ezt a való világ megismerésében szerepfelosztásnak nevezzük.
D NMR-nek megint nem sikerült egy kulturált kommentet idehányni.
Amúgy persze, a kémia nem a részecskefizikából nőtte ki magát, hanem saját úton fejlődött, saját modelleket épített. Emiatt lehetnek olyan kémiai modellek és szabályok, amiket a mai fizika nehezen magyaráz. De jelenlegi tudásunktól függetlenül az állítás még igaz: A kémiai struktúrák és jelenségek részecskefizikával is leírhatók, csak általában feleslegesen bonyolultan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!