A kínai tudósok a világ élvonalába tartoznak?
Most konkrétan a kínai vakcina miatt teszem fel a kérdést. Nem akarom a feszültséget szítani, de nem bízom a termékben. Hogy miért? Azért, mert Kínáról nekem a bóvli minőség jut eszembe. Pl. itt vannak Magyarországon ezek a kínai ruházati boltok, amit gondolom nem kell bemutatni senkinek.
A kínai tudósokról sem hallottam még, egyáltalán letettek már valamit az asztalra? Tényleg megvan a tudásuk és a berendezésük ahhoz, hogy jó vakcinát készítsenek?
Köszönöm szépen a válaszokat.
Magyarország is gyárt bóvlit és kiváló minőséget. Sőt, a németek, az angolok és mások is. A minőségi iránti igény vagy igénytelenség egy ember tulajdonsága, nem egy országé.
A kínaiak számtalan bóvlit próbálnak eladni Európában, de ebből nem következik, hogy nem tudnak minőséget gyártani. Ehhez elegendő náluk körülnézni.
A vakcínák egy nagyon érzékeny kérdés, emberéletek függnek tőle. Ezért az emberek többsége - nagyon helyesen - úgy gondolja, nagyon alaposan ellenőrizni kell őket. Ezért hozott létre az Unió egy független szervezetet, ezért elég sokáig vizsgálnak egy konkrét dolgot, ezért minden részletet bekérnek a gyártótól. Nem számít, melyik ország. Lehet USA, angol orosz vagy kínai. Az összes nyugati cég teljesíti ezt. Nemrég óta az oroszok is. Kína nem hajlandó semmire. Tehát senki nem mondja, hogy Kína bóvlit gyárt, pusztán azt mondják, amig nem ellenőrizhető ,addig nem forgalmazható. Lehet akár a legjobb is. De a lényeg, hogy ezt ellenőrzés nélkül nem tudjuk.
Az elektronikai termékek tetemes mennyiségét gyártják Kínában, én többször is néztem tesco, interspar, media markt polcain, felfordítgattam sorban és a különféle márkákon made in china van. Ugyanezt láttam a timberland cipőben, stb. Valamint a saját márkáikkal is előjöttek, lásd a kínai telefonok példáját, pár év alatt a vezető márkák szintjét hozták, mind minőségben, mind választékban és elérhetőségben is. Az űrkutatásukat is secc perc alatt felhozták, bár kérdés, hogy a médiában ez mennyire jön le, mennyire hangsúlyozdódik ki összességében, vagy csak szórványos hírként röppen fel benne.
Kína űrkutatás röviden:
2003
- Sencsou 5 emberes űrrepülés Föld körüli pályán (1 fő legénység). Ezzel Kína a harmadik ország (USA, Russia), amely önerőből képes embert küldeni a világűrbe.
2005
- Sencsou 6 két fős Föld körüli űrrepülés.
2007
- a Csang-o 1 űrszonda eljut a Holdig és pályára is áll a Hold körül.
2008
- Sencsou 7 űrsétát tesznek Föld körüli pályán. (3 fő legénység)
2010
- a Csang-o 2 űrszonda eljut a Holdig és pályára is áll a Hold körül
- majd módosítják a pályáját és egy kisbolygóhoz megy.
2011
- Jinghuo 1 Mars szonda áll pályára a Mars körül.
- Tienkung 1 kísérleti űrállomás Föld körüli pályára áll.
- Sencsou 8 űrhajó dokkol a Tienkung–1 űrállomáson.
2012
- Sencsou 9 űrhajó 3 főt visz az űrállomásukra, automatikusan dokkol.
2013
- Csang-o 3 holdjárót visz a Holdra sikeresen leszáll és működik.
- Sencsou-10 három fős legénység megy az űrállomásukra és automatikusan dokkol.
2016
- Tienkung 2 pályára áll Kína második kísérleti űrállomása.
- Sencsou–11 Kína hatodik emberes űrrepülése ehhez dokkol.
2018
- Csang-o 4 holdjárót visz a Holdra sikeresen leszáll és működik.
- Csüecsiao műhold a Hold túloldalát figyeli és két mikro műholdat visz magával ami a Hold körül pályára állnak (tehát műhold bocsájt pályára műholdakat).
2020
- Csang-o 5 a Holdon kőzetmintákat, majd felszáll és visszatérj a Földre a kőzetmintákkal.
2000 és 2020 között egy műholdas navigációs rendszert hoztak létre BeiDou néven ( BDS ). Jelenleg működik 35 műholddal és globális lefedettséggel. Vs - a GPS 33 műholddal üzemel.
Kis ízelítő :) popcorn elő :)
sony
moulinex
hasumeister
apple iphona ipad
samsung
lg
[link] (Korea)
adidas
nike
timberland
tefal
4/
"a kínai űrkutatásnak mi köze van a vakcinához?"
A válasz a kérdésben is ott van:
"Azért, mert Kínáról nekem a bóvli minőség jut eszembe. Pl. itt vannak Magyarországon ezek a kínai ruházati boltok, amit gondolom nem kell bemutatni senkinek."
"A kínai tudósokról sem hallottam még, egyáltalán letettek már valamit az asztalra?"
6/
... lakj ott Kínában...
A kérdező nem a kínai szegényekről kérdezett, hanem a technológiájukról, arról mutattam példákat. A kettő nem keverendő össze. Az USA-ban is vannak szegények, de ha USA technika, akkor NASA - és nem a szegény amerikai.
Akkor tényleg költözz oda:)
Kínában azért éri meg termelni (egyre kevésbé amúgy), mert a kínai munkaerő nagyon olcsó. Ez különben nem múlik a kutatáson és a tudósokon sem, mert nem ők fejlesztenek a sony-nak stb, hanem odaviszik és legyártják. Ez kb olyan, mintha a mercedes magyar lenne, mert itt gyártják.
A munkaerő pedig azért olcsó, mert alacsonyak a bérek, nincs egészségbiztosítás, nyugdíjjárulék, áfa, semmi. Ha beteg vagy majd megoldod magadnak, ha nyugdíjas leszel eltart az egyszem gyereked. Általában véve Kínában nincs piacgazdaság vagy nagyon limitált, az állam gondoskodik az enberek ellátásáról, ezért mindent a tervhivatal szabályoz, az árak sehol nincsenek, szabit nem kapsz, viszont dolgozhatsz 10-14 órát, ha akarsz (valójában nem ha akarsz, hanem ennyi a munkaidő).
Azért változik a rendszer, mert egyre inkább tarthatatlan az emberek ilyen szintű kizsákmányolása és engedményeket kellett tenni. Így aztán lassan kezdik átszervezni a termelést Vietnámba, Indiába stb, ahol ettől rosszabb körülmények közt, még olcsóbban tudnak termelni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!