Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha tényleg létezett ősrobbanás...

Ha tényleg létezett ősrobbanás, akkor a világ közepét miért nem tudjuk meghatározni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha pl.: a Földön robbantanak egy rúd dinamitot, a törmelék szépen és világosan megmutatja merre volt a robbanás közepe. Ez miért nem lehetséges a világegyetemnél?
2010. aug. 14. 22:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%

Roan válasza:


Azért nem lehetséges, mert Chuck Norris eltüntette a bizonyítékokat.

2010. aug. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%
fú ezt vhol láttam,hogy miért nem tudják,de márnemnagyon emlékszek....valami rémlik,de nem akarok hülyeséget mondani...az tuti,hogy a natgeon volt,elég hasznos adásokat adnak ott:P
2010. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 hasasasa ***** válasza:
én is néztem a natgeot ma reggel és pont ilyesmiről volt szó abban azt mondták, hogy azért nem lehet meghatározni hol volt a ösrobbanás mert akkor még nem létezett a tér és az idő ezért nem lehetett hol meghatározni..
2010. aug. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én is tettem fel egy hasonl kérdést csak nem kaptam rá megfelelő választ :P

-----

Sztem ha az Ősrobbanásnál még nem is volt tér, de ma már van, tehát ha véges anyagmennyiség van az univerzumban akkor az univerzum anyagának van tömegközéppontja.

A "geometriai" középpontja ezzel nem esne egybe (a legtávolabbi anyagcsomók közt félúton)

2010. aug. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
:( ennyi :d eddig aszittem én vagyok a világ közepe xd Am köszönöm a válaszokat:)
2010. aug. 14. 23:06
 6/18 anonim válasza:
Mert az univerzum folyamatosan tágúl. Egy ember sem látta még egyik szélét sem, ergó nem lehet meghatározni egy olyan dolognak a közepét aminek nem tudjuk hol van a széle...
2010. aug. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
de ha látsz 2-3 egymás felé közeledö egyenest, tök mindegy hogy látod-e valamelyik végét, tudod hogy melyik irányba fognak találkozni
2010. aug. 14. 23:23
 8/18 anonim válasza:

Az egyenesek most hogy jönnek ide? Nem nagyon értem.

Amúgy, igen tudod, hogy hol fognak találkozni, de nem tudod, attól még, hogy hol van aZűr közepe...

2010. aug. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Azért az ősrobbanást összehasonlítani egy rúd dinamit felrobbanásával elég nagy merészség. Gondolom azt sejted, hogy az ősrobbanás során egy kicsit nagyobb volt az a "bumm", amiatt is tágul még azóta is a világegyetem. És mivel a távolságok is fényévekben mérhetők, nem egyszerű egy ilyen számítás elvégzése. Ehhez eleve feltételezni kellene, hogy az ősrobbanás középpontjából azonos sebességgel távolodik az anyag és nem ártana, ha a világ két széléből is egyszerre érkezne meg a fény, hogy tudjuk mit kell megfelezni. Lásd be, jogos a kérésed, de talán valóban nem olyan egyszerű a számítás.
2010. aug. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ez egy elméleti kérdés, azért nem tudjuk meghatározni mert nem ismerjük elég jól az univerzum anyageloszlását.

(Ugyebár most is rendszeresen vannak hírek h galaxist fedeznek fel x milliárd fényév távolságban, meg a szerkezetéről pl Kozmikus Nagy Fal, meg lehet h oly távol is vannak galaxishalmazok amelyek fénye még nem ért el hozzánk)

2010. aug. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!