Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elektronok az atommag...

Az elektronok az atommag körüli keringésre honnan veszik az energiát?

Figyelt kérdés
Elképzelhető, hogy a környezetükben levő hőmérséklet különbségből, tehát végső soron a napból? Mivel az elektronnak is van tömege,kering (tudom, hogy a Bohr-féle atommodell már kb. 100 éve nem teljesen állja meg a helyét), vagy inkább rezeg , hol itt van, hol ott, de akkor is irányt változtat. Én laikusként úgy tudom ezt elképzelni, hogy mivel folyton változik a mozgásállapota, ez folyamatos energiafelhasználással jár. Valahonnan tehát pótolnia kell az energiavesztességet. Ezért gondolom, hogy a környezetében lévő hőmérsékletkülönbségből tudja ezt pótolni.
2020. dec. 20. 14:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
33%

@8

Töltés fenntartásához energia? Wtf?:D

Nem tudom, hogy mit értesz gravitáció fenntartása alatt, mindenesetre a gravitációs tér fenntartásához természetesen nem kell energia,

mivel önmagában nem végez munkát semmin. De nem értem, hogy az áramnak és a gravitációnak mi a fene köze van ehhez.

Hát nem csodálom, hogy nem tudják, mivel az elsődleges energiaforrás(energiahordozó) egy energetikai fogalom, aminek abszolút semmi köze az atomok felépítéséhez.

Az atom működése pedig sok szempontból elég jól le van írva, de semmiképpen sem az általad leírtakkal magyarázzák...

Én sem vagyok szakértő, de legalább van bennem annyi, hogy akkor nem írok le ilyen hülyeségeket, mint te, és nem zavarom össze szegény kérdezőt.

2020. dec. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
ahhonnan abolygók,
2020. dec. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
65%

Többször volt már a kérdés. A válasz többek között a határozatlansági relációval van összefüggésben.


"...There is still one thing wrong with this picture; according to the Heisenberg uncertainty principle (a better term would be "indeterminacy"), a particle as tiny as the electron cannot be regarded as having either a definite location or momentum. The Heisenberg principle says that either the location or the momentum of a quantum particle such as the electron can be known as precisely as desired, but as one of these quantities is specified more precisely, the value of the other becomes increasingly indeterminate. It is important to understand that this is not simply a matter of observational difficulty, but rather a fundamental property of nature.

What this means is that within the tiny confines of the atom, the electron cannot really be regarded as a "particle" having a definite energy and location, so it is somewhat misleading to talk about the electron "falling into" the nucleus..."

[link]


"...An electron in an atom spreads out according to its energy. The states with more energy are more spread out. All electron states overlap with the nucleus, so the concept of an electron "falling into" or "entering" the nucleus does not really make sense. Electrons are always partially in the nucleus..."

[link]

2020. dec. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem kaptál megfelelő választ @13 személyében?
2021. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!