Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyes országok miért választjá...

Egyes országok miért választják a nyájimmunitást amikor még nem tudjuk biztosra, hogy milyen hosszútávú hatásai vannak a koronavírusnak az egészségre?

Figyelt kérdés
Nem tartanak attól, hogy megnyomorítják az ország lakosságának nagyobb részét?
2020. nov. 5. 08:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Mit csináljanak? A lezárunk, bezárunk mindent és mindenkit se jó, csak összeomlik a gazdaság
2020. nov. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

1


Akkor inkább a kisebb rossz?

2020. nov. 5. 10:03
 3/37 2*Sü ***** válasza:
86%

> Egyes országok miért választják a nyájimmunitást


Pl. melyik országok? Még a járvány elején még néhány ország számított !esetleg! még erre az eshetőségre, de már akkor sem ez volt a fő szempont. Ma nincs olyan ország, ami a nyájimmunitásban látná a megoldást. Vannak országok, ahol drasztikusabb, van ahol kevésbé drasztikus intézkedések vannak, de mindenhol az a szempont, hogy egyik oldalról fékezzük le annyira a járványt, hogy az egészségügy képes legyen megbirkózni vele, de hagyjuk annyira működni az országot, hogy az ne vezessen komoly gazdasági válsághoz, tömeges munkanélküliséghez, erős elégedetlenségekhez. Hiszen nem csak a járványban meghaltak élete számít, hanem a járványügyi intézkedések okán romló életminőség, vagy élethossz is. Nyilván azt is rá kell tenni a mérlegre, ha valaki elveszíti a munkáját, emiatt mondjuk hajléktalanná válik, és ezért hal meg 10-20-50 évvel korábban az utcán. De az is elég, ha valaki egy középosztály anyagi egzisztenciájából lecsúszik a mélyszegénységbe.


Tehát mindenhol a fő cél megtalálni az optimális egyensúlyt a járványkezelés és a gazdaságkezelés között. De nem tudok olyan országról, ami deklaráltan a nyájimmunitásra játszana. Ez még tavasszal is inkább újságírók interpretációja volt, mintsem egy adott ország által deklarált cél.

2020. nov. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
na ez az. kérdező, mutass egy országot, amelyik most, 2020 őszén a nyájimmunitásra játszik.
2020. nov. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

"nyájimmunitás"

Ennek akkor lenne értelme, ha a fetőzöttség utáni immunitás legalább pár évig kitartana. Egyelőre úgy tűnik, hogy a koronavírussal szembeni természetes védettség kb. 3-4 hónapig tart, utána újra megbetegedhetünk. (A vakcina ennél tovább hatásos, ezért lenne fontos mielőbb beoltani a lakosság nagy részét.)

És akkor még ott van a mutációk, variánsok kérdése. A sima influenzánál kb. ugyanez a helyzet, ott is évente jön a járványszezon, csak azt kicsit jobban viseli a szervezet. Pedig elvileg ott is rég "nyájimmunisnak" kellene lennünk.

2020. nov. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Wadmalac ***** válasza:

Gyakorlatilag mindegyik a nyájimmunitásra játszik, csak a korlátozásokkal a nyájimmunitásig történő fertőzések számát húzza ki hosszabb időre, hogy egyrészt ne dőljön be az egészségügy, másrészt ne haljon meg annyi ember.

Plusz az időhúzás segít "kivárni" az oltások beindulását.


Az a nyájimmunitás, ami simán arról szól, hogy haljon meg mindenki, aki nem bírja, a többiek meg utána lexarhatják, amikor a hordozók száma már kevés lesz a pandemikus terjedéshez, azért nem egy etikus verzió.

Még az év eleji első felfutásnál pár ország megpróbálta ezt megjátszani, de aztán a halálozási számok mindenhol felébresztették az etikát (ja nem, csak a kormánybukás veszélyének felfogását).

2020. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

"Az a nyájimmunitás, ami simán arról szól, hogy haljon meg mindenki, aki nem bírja"

Azért erről nem volt szó. :) (Remélem.)

Arról volt szó, hogy minél előbb mindenki essen át rajta, és akkor a lakosság nagy része immunis lenne. De még egyszer: Akkor még nem tudhatták, mennyi ideig marad védett a szervezet, és azóta is az a legvalószínűbb, hogy csak pár hónapig. (Abból kiindulva, hogy jópáran már másodszorra is megbetegedtek.)

2020. nov. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Wadmalac ***** válasza:

"Arról volt szó, hogy minél előbb mindenki essen át rajta, és akkor a lakosság nagy része immunis lenne. "

Igen, aki túléli.

A többi meg...


Na ja, és most, hogy az újrafertőződés magasa valószínűsége kiderült, tényleg az egyetlen kiútnak a vakcina tűnik (ami, ha megfelelő, a fertőződésből kigyógyultak immunitásánál JOBBAT tud produkálni.

2020. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Jelen tudásunk szerint nem biztos, hogy a nyájimmunitásra próbálnának építeni. De aki elkezdte ezt a stratégiát, az utána már nem képes abbahagyni, hiszen bedobta a gyeplőt.

Amikor elkezdték, akkor még kevesebbet tudtunk a vírusról. Úgy tudtuk, hogy ez egyszerűen egy sima influenza. Nem tudtuk, hogy nem, ez annál sokkal komolyabb maradványtünetekkel gyógyul.

2020. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

3


Ez tulajdonképpen nyájimmunitás, csak egy lassított verziója annak. Viszont aminek a végeredménye pont a nyájimmunitás hiánya lesz, figyelembe véve, hogy nem maradnak immunisok az emberek huzamosabb ideig. Tehát valóban, a nyájimmunitás elérése nem megvalósítható a lassított verzióval.

Igaz, hogy a gyors verzióval sok idős és beteg ember meghalt volna, de ezzel szemben mi az alternatíva? Hogy a lakosság többsége maradandó egészségkárosodással vészeli át a járványt? Ez jobb opció lenne?

Gazdaságilag sem gondolnám, hogy előnyösebb lenne ez a verzió, hiszen sok iparágat hónapokra, évekre bedöntenek.

2020. nov. 5. 15:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!