Mi a véleményetek arról, h a gravitáció hatásmechanizmusa máig nem ismert ?
@20: Ez nem filozófia, ez a te józan paraszti eszed elvárása.
De akkor, hogy súlyosbítsuk, ami amúgy is, valamiféle részecskék, amik zuhannak, hogyan ragadják magukkal a tárgyakat? Annak mi a hatásmechanizmusa? :)
Szerintem ne szaladjatok,már ha létezne elméletben akár a graviton,akkor a vákuumban leeső 1kg-os vasgolyó és a toll esési sebességében jelentős különbség lenne,mivel a graviton csak annyiba tud kapaszkodni,amennyi a leeső tömeg.
Nem?
@22: Jaja, tudtam, hogy ezt fogod mondani, pont ezért kérdeztem. Mert a józan paraszti ész ehhez szokott. A kis homokszemcsék is magukkal sodorják a nagy köveket, hisz lökdösik. Csak épp a részecskék világában ez nem épp így működik :) Kapásból a "mechanikai" hatás, amit emlegetsz, az virtuális fotonok által közvetített elektromágneses kölcsönhatás. A homok soha nem érintkezik közvetlenül a kövekkel. Te sem fogsz meg valójában soha egy poharat pl, a kezed nem érintkezik soha közvetlen a pohárral. Olyannyira nem, hogy ezt a közvetlen érintkezést még csak definiálni sem igazán lehetne.
Ami történik az az, hogy a homokszemcsék atomjainak elektronburka közel kerül a kövek atomjainak elektronburkához és a két negatív töltésű elektronburok között taszító erő jön létre, amit fotonok közvetítenek és amit az elektromágneses kölcsönhatás okoz. Ez valójában a mechanikai hatás. Csakhogy elektromágneses erők csupán töltött részecskék között lépnek fel. Akkor milyen mechanikai hatás sodorna el, teszem azt egy marék elektromosan semleges neutront egy másik marék elektromosan semleges gravitonnal? Ezek a részecskék nem tapasztalják meg az elektromágneses kölcsönhatást - és hidd el, egy marék neutronra hat a gravitáció :)
Szóval a részecskék világa sem ilyen egyszerű és nem úgy működik, mint a józan paraszti eszünk. Azt tudom csak mondani, amit már mondtam: ha meg akarod ismerni a természet működését, el kell engedned ezeket a képzeteket.
@23: Nem stimmel. Gondolj bele, 3x akkora kavicsba 3x annyi graviton tudna belekapaszkodni.
@25: Totális félreértés. Az, hogy a fotonnak nincs tömege, azt jelenti, hogy neki nincs saját gravitációja (valójában még ezt sem), nem azt, hogy rá nem hat a gravitáció. Ne keverd a szezont a fazonnal.
Oké, én akkor itt feladtam. Rgy tanácsom lenne csak:
"kevés számomra az a tudás amit a fizika a jelenkorban produkál"
Ezt érdemes inkább post-priori mérlegelned. Azaz azután, hogy tényleges mélységeiben megismerted, mit mond a fizika. Ami nem pár - sajnos rettentően könnyen félreérthető és emiatt könnyen tévútra vezető - ismeretterjesztő könyv, műsor, cikk megismerését és az azokon való filózást jelenti. Nem is feltétlen azt, hogy iratkozz be fizika alapszakra, majd irány a mester (bár nyilván ez a legjobb), igény esetén elég jól lehet autodidakta módon tanulni igazi fizikát. Ha érdekel, szívesen segítek megfelelő irodalom és tanulási terv ajánlásával, max még ennyit tudok tenni - de természetesen csak igény esetén, nem kötelező vele élni. Arra készülni kell, hogy brutális mennyiségű idő és energia beleinvesztálása szükséges. Enélkül viszont az idézett kijelentésed valójában talaj nélküli, üres illúzió - az kevés, amit gondolsz róla, nem az, amit valóban kínál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!