Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem alakult ki intellige...

Miért nem alakult ki intelligens élet a korábbi földtörténeti korszakokban? (jura, triász stb.)

Figyelt kérdés

Az intelligencia és az eszközhasználat olyan evolúciós előny ami felülemel bármilyen fajt. Lásd az embert, nem a legerősebb, nem a leggyorsabb, s nem is a legfélelmetesebb, mégis a "csúcsfajjá" teszi, le tud győzni bármilyen fajt, széleskörű adaptációt tesz lehetővé (minden kontinenst uralunk), átalakítja a környezetét, az összes erőforrást a saját érdekében felhasználja stb.

Miért nem alakult akkor ki a korábbi földtörténeti időszakban intelligens élet, eszközhasználattal? Idő volt rá (széleskörű volt a diverzifikáló, ez is "rendelkezésre állt") ha akár a csírája is megjelent volna akkor az evolúciós előnye miatt el is kellett volna terjednie és nyoma is lenne. Nem találjuk, vagy egyéb nagyon speciális tényezők is szükségesek hozzá?

(kreacionisták kérem a vallás rovatban, gyíkember-hívők az ezotériában írjanak, a tudományos része érdekel, köszönöm!)



#evolúció #intelligens élet #korábbi földtörténeti korok #intelligens élet nyomai
2020. szept. 3. 19:59
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kellett volna törvenyszerűen megjelennie.

Az ember is nagyon sok valószínütlen véletlennek köszönhetően lett technikailag ilyen fejlett.


Nem a trex vagy más állatok akadályozták meg. Egyszerűen nem történt meg a véletleneknek az a valószínűtlen együtt állása.


Mondjuk most se alakul ki sok faj, ami egykor élt és sikeres volt. Ez pont olyan.

Az evoluciot ugy kepzeld inkább mint egy véletlen generatort teljesen kiszámithatattlan végeredménnyel.


Egy erdekes kérdés: Ha a földi élet és evolució előlről kezdődne, minden ugyanugy történne, ugyanazokkal a fajokkal, stb? Nem tudom bizonyitani de nem hiszem.

2020. szept. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 sadam87 ***** válasza:
85%

Az emberi civilizáció megjelenésének valószínűleg egyik legfontosabb feltétele a nyelv (beszéd, majd írás) megjelenése volt. (Persze ennek (is) feltétele volt az intelligencia fejlődése.) Ez sokkal hatékonyabb információ átadást és tárolást tett lehetővé.

Ezt nem saját gondolat, Maynard-Smith és Szathmáry is a nagy evolúciós ugrások közé sorolja A földi élet regényében. Ezek pedig csak kis eséllyel következnek be.

Hogy Newtont idézzem: óriások vállán állunk. Azaz nem azért tudunk olyan sokat, mert mi magunk annyival okosabbak volnánk a korábbi embereknél, hanem azért, mert az emberiség korábban felhalmozott tudása a rendelkezésünkre áll.

2020. szept. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 Wadmalac ***** válasza:
88%

Az értelmessé válásnak ugyanaz az evolúciós feltétele, mint bármi más fontos új tulajdonságnak.

Kell egy olyan "válság" egy faj történetében, aminek túlélésére ez a legjobb módszer, plusz meg kell történnie az ilyen irányú mutációknak is, hogy legyen miből kicsiszolódnia az optimális eredménynek.


Nagyon ritka lehet az, mikor egyetlen fajtúlérési problémára csupán egyetlen lehetséges kiút van.

Az értelmesebbé válás csak az egyik ilyen lehetőség.

És húszmillió körülményen múlhat, hogy pont ez a lehetőség legyen a legoptimálisabb, olyan hosszan, hogy a képesség jelentősen erősödik.


Nagy valószínűséggel az van, hogy mielőttünk nem volt olyan faj, olyan körülmények véletlen együttjátszása, ami ezt a végeredményt produkálHATTA és még így is milliónyi véletlen terelte a fejlődést erre az útra.

Fogalmunk sincs, mi az esélye annak ,hogy egy bolygón az élet értelmes lényt hozzon létre, hiszen nem ismerünk több független élet-kifejlődést, de az tuti, hogy nem törvényszerű a létrejötte, egyáltalán nem ez a biztosan legsikeresebb túlélési mód.

Ha az lenne, nem is mi lettünk volna az egyetlen eredmény az evolúció folyamán, ami itt kötött ki.


A mai globális környezetkárosításunk még annak a jele is lehet, hogy az értelmes élet, mint túlélési stratégia egy evolúciós zsákutca.

Nem mi lennénk az első faj, aminek saját invazivitása lett a fejlődésének megállítója, sőt globális kihalási hullám triggere.

2020. szept. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
0%

Igazából nyugodtan kialakulhatott akkor sem tudnánk róla semmit. Látsz egy lényt, honnan is tudod hogy intelligens? Az emberről kinézetre, maradványra honnan tudnád, hogy intelligensek vagyunk? Sehonnan...


Évmilliókkal ezelőtt könnyen lehet, hogy már kifejlődött értelmes élet vannak is nyomok rá, csak időközben eltűnt. A természet eltűntet mindent utánunk. Van egy olyan sorozat/film melynek címe : Az élet az ember után. Abban tudományosan bemutaták, hogyan bomlana le minden utánunk. A természet visszavesz mindent. Csernobil hatása ia megszűnne dővel, bármennyire is hihetetlen ez!!


Lehet hogy a Gízai piramisokat sem az idegenek építették, ahogyan ma gondolják, hanem elődeink szézezer évekkel ezelőtt. Ki tudja?

Készítettek egy reptoid szociológusnővel egy interjút, amiben elmondja hogy már a dínok korában volt itt értelmes élet, csak a mai tudósok nem tudják, hogy az a dínó (reptíliánféle) sokkal értelmesebb volt már akkor, mint mi most vagyunk. Hát honnan is tudnánk ?

Érdemes elolvasni nyitott embereknek [link]

2020. szept. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
29%
Ha lett volna a miénkhez hasonlóan értelmes faj, ilyen ipari civilizacióval a földön, azt nem lehetne nem észrevenni a leletekben.
2020. szept. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
34%

"Ha lett volna a miénkhez hasonlóan értelmes faj, ilyen ipari civilizacióval a földön, azt nem lehetne nem észrevenni a leletekben."

Szerencsére a bolygónak van olyan öngyógyító mechanizmusa, hogy még írmagja sem maradna a legmodernebb civilizációnak sem, s nulláról indulhatna a következő generáció. (Ami a véletleneknek köszönhetően akármilyen és bármilyen IS lehet...

Lehet, 60M évvel ezelőtt nem jött volna az a kavics, ma dinók diskurálnának a számítógépek előtt e kérdésről. És egy olyan kavics jöhet újra akár ma, holnap, holnapután... nem is az a kérdés, hogy jön-e, hanem, hogy mikor?)


Élet az emberek után (2008)


Vajon milyen lesz világunk órákkal, napokkal, hetekkel, hónapokkal, évekkel és évezredekkel az után, hogy az utolsó ember is eltűnik a Földről? Mi történik az emberek táplálékául szolgáló állatok millióival, mi lesz az ipartelepeken tárolt vegyi anyagokkal, kik hódítják meg az aluljárókat és az épületeket, mi a Föld körül keringő műholdak sorsa? Mérnökök, biológusok, geológusok, éghajlatkutatók és régészek valamint számítógépes animációk segítenek megválaszolni e kérdéseket.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2020. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
15 nana, intelligenciáról volt szó, ami sokkal régebb óta kötődnek fajunkhoz, mint az ipari társadalmak
2020. szept. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
90%

"Lehet hogy a Gízai piramisokat sem az idegenek építették, ahogyan ma gondolják, hanem elődeink szézezer évekkel ezelőtt. Ki tudja?"


Na neee! Ez fájt.

2020. szept. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 Wadmalac ***** válasza:
85%

Ahogy 17 írja, intelligencia nem egyértelműen jelent ipart is.


De azért gondoljunk bele.

Intelligenciát el tudunk képzelni nulla szerszámkészítéssel?


És ha volt szerszámkészítő faj, akkor elsőre biztos, hogy ugyanazokat az anyagokat használta, mint mi is, ami a természetben kéznél volt.


Például kő és csont.


Na onnantól, hogy az evolúcióban visszamenőleg olyan korig vannak csontleleteink, nem éppen nulla számban, aminél korábban az értelmes élet feltételezése már teljesen irreális, kéne találnunk abból a korból minimum megmunkálás nyomait viselő csontot vagy kőszerszámot.

Arról nem is beszélve, hogy az eszközhasználó, értelmes lényeknek kell, hogy legyenek olyan alkati sajátosságai, amik csontleletek alapján kimutathatók. Jól funkcionáló végtag, viszonylag nagy koponyatérfogat stb.


Van rá esély, hogy véletlenül pont ilyet nem találunk, de ez is irreális, miért csak pont azt nem találunk?

Főleg, ha elég megalapozottan feltételezzük, hogy az értelmesség egyik lényeges eredménye az elterjedési terület jelentős növekedése, éppen az értelem evolúciós előnye révén.


Ami esetleg pici esélyt jelentene, az az, ha az a magas értelmű faj éppenséggel egy tengeri puhatestű volt.

Arra bizony igen nehéz fosszíliának maradnia.


De eszközhasználati nyomok akkor is lennének, hiszen az akkori tengerek nagy része ma szárazföld és fordítva, szóval nem csak a mai elérhetetlen tengermélyekben lenne fosszília.

2020. szept. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
@14 köszönöm, jót röhögtem:D Te vagy a legjobb troll :D
2020. szept. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!