Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet a szaunában a...

Hogy lehet a szaunában a 100C° -ot kibírni?

Figyelt kérdés
Mivel az emberi test több mint 70 százaléka víz, számomra ez elég érthetetlen ...
2010. aug. 4. 18:26
 1/10 anonim válasza:
91%
ájultan
2010. aug. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
a szauna csak pár perc, ezenkívül alacsony a páratartalom. nem fél órákat kell bent lenni :)
2010. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

a szaunába alacsony a páratartalom???

mit meg nem tudok... :)

2010. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
... szaunábaN...
2010. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 90 fölött már menekülök ki a medencébe.A 90-et sem bírom olyan 10-15 percnél tovább.
2010. aug. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sehogy. Kétszer próbáltam, ájulás lett a vége. Azóta inkább nem erőltetem :)
2010. aug. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én voltam, igaz infra szaunában. Simán kibírtam, pedig egy testes leányka volnék. 15 percet voltam, jó volt. Bár nem nyáron mennék be, az is biztos. :D
2010. aug. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Finn, svéd szaunákban sincs 100 fok (télen se). Max 95 fokkal találkoztam. De inkább 70-80 fok a jellemző. Ha 100 fokra ugrik a hőmérséklet, akkor túl kicsi a tér a kályhának, vagy túl nagy teljesítményű a kályha...
2010. aug. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy végre valaki válaszoljon is, izzadsz mint a ló.

Ha egy egészséges szaunázó testhőjét megmérnéd mondjuk a hasüregében, akkor normális értékeket kapnál. Csak a felszíned melegszik fel, de az se megy 40C° fölé, mert az már égési sérüléssel járna.

2010. aug. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ráadásul az igaz, hogy a szervezet 70%-a víz, de nem olyan víz, mint ami a csapból folyik. Gondolom tudod, hogy a sós víz később forr fel, mint a sima csapvíz. Nos, az élő sejtekben vízben oldott ionokról, fehérjékről, stb. beszélhetünk. A citoplazma összetétele bonyolult, de orvosi beavatkozásoknál fontos, hogy legalább a fizikai paramétereit le tudjuk utánozni (ozmolaritás). Az orvosok un. fiziológiás sóoldatot szoktak használni, nem sima vizet a gyógyszerek (fecskendős gyógyszerre gondolok, nem tablettára) hígitásához (ha jól tudom... én azt szoktam, de én biológuspalántaként a patikba fecskendezem a gyógyszereket). A fiz. só 0,9% sót tartalmaz, ami már elég ahhoz, hogy ne forrjon fel 100 C-on a víz (sejt).
2010. aug. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!