Van-e realitása a Csillagok Háborújából ismert képnek?
A dopler effektus miatt a haladásunk irányában minden UV és gamma sugárzásban tündökölne, visszafelé viszont teljes lenne a sötétség. Egyébként erre az MIT csinált egy szimulációt, aminek az volt a lényege, hogy bemutassa, hogy miképpen változik meg az észlelt világ, ha relativisztikus sebességgel közlekednénk: [link]
(illetve, ha a fény sebessége csökkenne)
"A doppler nem értelmezhető fénysebességgel haladásnál."
Tömeggel rendelkező test fénysebességgel történő haladása nem értelmezhető. Ellenben meg lehet közelíteni.
nincs , mert olyan messze ,nagyon nagyon messze vannak a csillagok egymástól , hogy még ha fénnyel is tudnánk haladni akkor is csak nagyon nagyon lassan elúszva vagy szinte állva látnánk a csillagokat.
mert képzeld el ,hogy több tíz meg száz fényévekre levő világító objektumok hogyan haladnak hozzánk képest ha mi a fénnyel haladunk ?
pl. ha a vonatablakból nézel haladás közben 1 távoli világító ablakot , akkor az sem elsuhan ,hanem szép lassan elúszik.
Ha van itt jó matekos kiszámolhatná , hogy mit látnánk ?
Közben találtam egy cikket, vannak, akik kiszámították, hogy mit láthatnánk
"A csillagmező megnyúlását már csak azért sem láthatnák, mert a csillagok képe a látható fény tartományából a röntgentartományba ugrana."
"Han Solóék esetében a Doppler-hatás olyan jelentős lenne, hogy az Univerzum kozmikus mikrohullámú háttérsugárzása (amelyet a szemünkkel nem érzékelünk) egészen a látható fény tartományig tolódna el. Ezért látnák a fent említett fényes korongot, hiszen ez a háttérsugárzás az egész Univerzumot kitölti."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!