Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kínai botnádat megpusziltam...

Kínai botnádat megpusziltam és éreztem a számban az ízét,lehet tőle bármi bajom?Van benne bármi méreganyag vagy drogszerű?

Figyelt kérdés
2020. júl. 17. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nagyon ritka az a növényféle, amelyik egy egészséges embert egy puszival meg tudna ölni, vagy bármiféle fiziológiai problémát okozni neki. Nyugi, nem lesz tőle bajod. Mindenesetre ha máskor ilyen történik, akkor öblitsd ki a szád vizzel, vagy végszükség esetén gyűjtsd össze a nyálat a szádban és köpd ki, 3-4x egymás után, az is megteszi.
2020. júl. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1-es ezek szerint semmi drogszerű sincs benne?

Semmit nem éreztem tőle miután megpusziltam viszont másnap ment a hasam,igaz az romlott kajától is lehetett

Füvészkertben volt egyébként

2020. júl. 17. 22:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha fuveszkertben tortent a dolog, akkor lehet hogy elotted mar tobben is megpuszilgattak, es attol kaptal el valami fertozest. NE csinalj ilyet, foleg ezekben a kovidos idokben ne.

Persze lehetett a romlott kajatol is, vagy akarmi mastol is a hasmenes, de ezek mind valoszinubbek, mint hogy maga a noveny okozta.

2020. júl. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as ezek szerint a kínai botnád semmi olyan anyagot nem tartalmaz mint pl a mák és ilyes fajta növények?
2020. júl. 17. 23:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt nem mondtam, mert nem tudom. Csak annyit, hogy egy puszival járó bevitel nagyon kis eséllyel okoz hasmenést önmagában.
2020. júl. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5-ös kb semmit nem éreztem utána

Majd jön egy biológus remélhetőleg :D

2020. júl. 18. 01:27
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ritka, mint gyakorin a biológus!" - Szokták mondani.

Én sem vagyok az, de ha eddig nem haltál bele, már nem is fogsz.

A hasmenést pedig sokkal nagyobb eséllyel okozta a romlott kaja.

2020. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Akármilyen érintésre veszélyes növényeket nem fognak a füvészkertben figyelmeztetés, elkerítés stb. nélkül tartani.


Mindenesetre meg kéne tanulni az alapvető szabályt, hogy ismeretlen növényeket nem kóstolgatunk.


Ha éppenséggel a totál ártalmatlan, sőt egészséges paradicsom gyümölcs termő n9vényét csókolgattad volna meg egy jó kis napsütéses nyári délelőtt, most úgy nézne ki a szád, mintha a világ összes herpeszvírusa támadta volna meg egyszerre.


Az egyszerűség kedvéért, ha legközelebb bármi növényt tapizni, nyalogatni támad kedved (bármilyen erős is az esetleges furcsa késztetésed), jusson eszedbe a csalán.

2020. júl. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!